Fare menüsünde ve pencerelerde siyah kutu çıkıyor

Başlatan alpasp, 05 Nisan 2017 - 14:41:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alpasp

Merhaba arkadaşlar.
Alttaki kodları kullanarak bir tema yükledim:

sudo add-apt-repository ppa:noobslab/themes
sudo apt-get update
sudo apt-get install arc-theme

Sistemi yeniden başlattıktan sonra görüntü bozuldu. Alttaki resimdeki gibi oldu.

Fare ile sağ tıkladığımdaki menü de aynı şekilde. Sağ üstteki ayarlar ya da takvim hiç görünmüyor. Terminal bomboş siyah ekran olarak görünüyor.

sudo apt-get remove arc-theme

kodu ile temayı kaldırdım. Tweak Tool ile bakınca görünmüyor şu an. Ancak varsayılan temada resimdeki gibi görünüyor her şey.

Bu da Terminal görüntüsü. Ayarlar ya da takvim menüsü de böyle görünüyor.

CFG

[mention=622178]@alpasp[/mention]
Merhabalar;

Öncelikle gnome terminalini kullanamıyor iseniz uygulamalar menüsünden XTerm ile oda olmuyor ise
ctrl+alt+f1 yapıp çıkan ekranda kullanıcı adı ve parolanız ile oturum açıp
aşağıdaki kodları sırayla terminalden giriniz.
sudo apt-get purge arc-theme
sudo apt-get autoremove
sudo add-apt-repository -r ppa:noobslab/themes
sudo apt-get update
Daha sonra Tweak tool ile radiance yada ambiance temalarından birini seçip,
sistemi yeniden başlatıp sudo shutdown -r nowsonucu paylaşınız iyi çalışmalar.
"Be yourself; everyone else is already taken."

alpasp

Ctrl+Alt+F1 ile dediklerinizi yazdım ancak değişen bir şey olmadı.

CFG

"Be yourself; everyone else is already taken."

alpasp

O konu benim evet :) Ancak henüz çözüm çıkmadı.

Diğer bağlantıdaki ilk kodu yazdıktan sonra hata veriyor malesef:

failed to commit changes to dconf: Bağlanılamadı: Bağlantı reddedildi

ata1

/usr/share/icons/
/usr/share/themes/
bu yollar ile  gidip bakın arc-theme dosyası varsa silin ve ayarlardan farklı bir tema  seçin

alpasp

Alıntı yapılan: ata1 - 05 Nisan 2017 - 18:03:25
/usr/share/icons/
/usr/share/themes/
bu yollar ile  gidip bakın arc-theme dosyası varsa silin ve ayarlardan farklı bir tema  seçin

O klasörler içinde dosya yok. Tüm bilgisayarda arattım yalnızca /etc/apt/sources.list.d içinde iki dosya vardı ikisini de sildim. Değişiklik yok.

ata1

unity --reset-icons
unity --reset
unity --replace
compiz --replace

alpasp

Alıntı yapılan: ata1 - 05 Nisan 2017 - 18:24:35
unity --reset-icons
unity --reset
unity --replace
compiz --replace

Ctrl+Alt+F1 ekranında kodlar hata veriyor. Normal terminal ekranını göremiyorum ama yazabiliyorum. Masaüstündeyken terminal açıp bu kodları yazdım. Her kodda enter a bastığımda önce normale dönüyor ardından siyah hale geri geliyor.

ata1

setsid unity
unity --reset

Son komutu tty ekranında da kullanabilirsin. Ve yeniden başlat dene

alpasp

Terminalde yazdığımda ekran bir saniyeliğine düzelip eski haline geliyor. tty ekranında yazdığımda ise onlarca satır hata gösteriyor.
Bir kısmı şu şekilde:

unity.glib.dbus.proxy GLibDBusProxy.cpp:196 Unable to connect to proxy: "Bağlanılamadı: Connection Refused"
unity.glib.dbus.proxy GLibDBusProxy.cpp:203 Unable to connect to proxy: "Bağlanılamadı: Connection Refused"
unity.glib.dbus.proxy GLibDBusProxy.cpp:403 Unable to connect to proxy: "Bağlanılamadı: Connection Refused"
unity.glib.dbus.proxy GLibDBusProxy.cpp:538 Unable to connect to proxy: "Bağlanılamadı: Connection Refused"

Bu hatalar birer satır değil her birinden onlarca satır çıkıyor. bir de en başta:

failed to commit changes to dconf: Connection Refused

gibi bir hata veriyor.

Ayrıca, açılış ekranında (parola girdiğimiz ekran) her türlü menü düzgün görünüyor. Parola ksımına sağ tıklıyorum normal, sağ üst menüye tıklıyorum normal. Giriş yaptıktan sonra oluyor ne oluyorsa.

ata1

Şunu deneyelim
mv ~/.config/dconf/ ~/.config/dconf.bak
sudo apt-get update
sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop
sudo apt-get install --reinstall unity

alpasp

ata1

alpasp

Bağlantıdakileri de denedim. Ne yazık ki hiçbir işe yaramadı.

ata1

[mention=622204]@alpasp[/mention] Başka önerim yok, diğer arkadaşlardan gelecek önerileri bekleyin. Ayarlardan tema değişildi mi ??
not: İşlem sonrası yeniden başlatıldı mı sistem.
genede son defa dene
setsid unity
unity --reset

alpasp

[mention=622207]@ata1[/mention] yardımların için teşekkür ederim. Ayarlardan da değiştirdim. Fark eden bir şey olmadı.
Sürüm yükseltsem ya da unity dışında bir şey kullanıp unity i tamamen silip yeniden yüklesem değişen bir şey olur mu sizce?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Nisan 2017 - 21:42:08

Gnome ve KDE denedim. Ama yine de düzgün bir görüntü elde edemedim. Malesef formattan başka çarem kalmadı, format attım. Yardımcı olan herkese teşekkürler.