Dis IP den belirli bir sure baglanma sorunu yasiyorum.

Başlatan gokhanyildiz, 03 Nisan 2017 - 11:19:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

Merhabalar,

Elimde ubuntu 16.04 kurulu supermicro mevcut. Bunun icinde apache sunucusu uzerinde web tabanli yazilimlar calistiriyorum. Domainden gelen (domaine dis ip adresini tanimladim) 8888 portunu apache sunucusunun 80 portuna ve 81 portundan geleni de 81 portuna yonlendiriyorum. Boylelikle ayni agdan da disaridan da domain.com:8888 ya da domain.com:81 seklinde apache sunucumdaki yazilimlara erisebiliyorum. Lakin son zamanlarda yasadigimiz ciddi elektrik kesintileri ve gece jenerator calistiramadigimiz icin ups in de bir sure sonra yetersiz gelmesi yuzunden sunucular kapaniyor. Problem de bu noktada basliyor. Sunucu acildiktan sonra local ip uzerinden yazilima erisip calistirabiliyorum. Dis IP den erisebilmek icin yarim saat bekliyorum ve yarim saat sonra kendine geliyor. Firewall uzerinde bir sorun olabilir diye dusundum fakat hemen yan kabinde bulunan supermicroda opensuse kurulu. O sunucuya da domain.com:90 portu uzerinden erisiyorum ve ubuntuda yasadigim problem burada yok. DNS lerle alakali diye dusunuyorum fakat nereye bakacagimi bilmiyorum. Problemin kaynagi ne olabilir? Neleri kontrol etmem gerekiyor? Simdiden tesekkurler.

gokhanyildiz