[Çözüldü] Tor Project Sitesine Girmeyen Firefox ve Çalıştırılamayan Tor

Başlatan cismifikr, 01 Nisan 2017 - 09:17:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cismifikr

Yine garip bir sorunum var.
İnternette hiçbir problemim yok. Tor Browser kurmak için paketleri uçbirimden indirip kurduğumda sorunla karşılaştım. Forumda dolaştığımda torproject.org sitesinden indirmem gerektiğini gördüm fakat benim canım Firefox Torproject.org sitesine girmiyor. Verdiği hata da şöyle:

Güvenli bağlantı girişimi başarısız.
Görüntülemeye çalıştığınız sayfa, alınan verilerin yetkinliği doğrulanamadığı için gösterilemiyor.

edit: Şu an telefonumdan vpn kullanarak indiriyorum. Bilgisayara atıp kurmayı deneyeceğim.

Hata:
Tor failed to establish a Tor network connection.
Establishing an encrypted directory connection failed (done - 128.31.0.39:9101)

Kaleihan

Yanlış hatırlamıyorsam daha önce sözü geçmişti. BTK tor ağını Türkiye'de engelledi diye.
Google'ye "BTK tor ağını yasakladı" diye yazarsanız eminim bununla ilgili haberler göreceksinizdir.

Archaeopteryx

Tor ağı maalesef ülkemizde yasaklandı.

Tor'u vpn ile indirip açtıktan sonra 'configure' altında 'Does your ISP block to the tor network' seçeneği göreceksiniz. 'Yes' seçeneğini seçin. Devamındaki sayfada da obfs4 seçeneğini seçin. Bu şekilde bağlanabilmeniz gerekiyor.

cismifikr

Alıntı yapılan: Archaeopteryx - 01 Nisan 2017 - 13:45:52
Tor ağı maalesef ülkemizde yasaklandı.

Tor'u vpn ile indirip açtıktan sonra 'configure' altında 'Does your ISP block to the tor network' seçeneği göreceksiniz. 'Yes' seçeneğini seçin. Devamındaki sayfada da obfs4 seçeneğini seçin. Bu şekilde bağlanabilmeniz gerekiyor.

Tor browser karşımda duruyor  ;D

[mention=621929]@Kaleihan[/mention]
[mention=621935]@Archaeopteryx[/mention]

Çok teşekkür ederim :)