[Çözüldü] Windows 10 iso dosyasını flash belleğe yazdıramıyorum ?

Başlatan ramos11, 30 Mart 2017 - 09:13:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ramos11

Merhaba arkadaşlar...

Windows 10 indirdim başlangıç diski oluşturucu görmüyor. Unetbootin i denedim 1 dk geçmeden tamamlandı diyor iso yu yazdırmıyor. Linux Mint in kendi usb yazdırma programı ile yazdırdım.

Bu seferde flash bellek floopy disk olarak görünüyor ? Biostan seçemiyorum flash belleği yardımcı olur musunuz ?

arti17

decent

>> Disk biçimlendirme konusunu yine mintstick aracıyla yapmanızı öneririm.

http://www.webupd8.org/2016/06/make-bootable-windows-10-usb-install.html
Ardından sırayla şu komutları yürütün.
sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8 -y
sudo apt update
sudo apt install winusb -y

https://launchpad.net/~nilarimogard/+archive/ubuntu/webupd8

ramos11

Ppa nın xenial desteği yok diyor. Deb paketide bağımlılık sağlanamadı diyor.

Ömer Burak Gedik

ben usb fat 32 fotmatlayıp iso dosyasını arşiv yöneticisi ile usb belleğe çıkardım sorunsuz çalıştı

turkerataturk

''Mustafa Kemal ATATÜRK''

ramos11

@Ömer Burak Gedik nasıl yaptın Windows 10 iso var hepsi hatalı yazıyor. Terminal den yazdırdım flash bellek floopy disk olarak görünüyor. Bios tan başlatamıyorum flash belleği.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mart 2017 - 19:46:52

@mustangank ppa nın xenial desteği yok. Deb paketi bağımlılık sağlanamadı diyor kurmuyor.

ramos11

Merhaba...

Unetbootin ile Windows 10 yazdıramıyorum. 10 sn geçmeden yazmayı bitiriyor. FAT32 sistem flash bellek 16 gb. Yardımcı olursanız sevinirim.

ata1

ramos11

/mnt ye kadar yaptım klasörler kopyalanmıyor sadece dosyalar kopyalanıyor nasıl yapacağım ?

tosun

Bildiğim kadarıyla sadece RUFUS  https://rufus.akeo.ie/ bu işi yapıyor.Ubuntu sürümü adreste mevcut.Kolay gelsin.
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

ramos11

@tosun teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mart 2017 - 21:17:01

@tosun rufus un linux sürümü yok. Unetbootin olmuyor başlangıç diski oluşturucu olmuyor terminalden yazdırdım flash belleği floopy disk olarak görüyor. Linux mint in usb kalıp yazıcı bu da işe yaramadı. Hangisini denediysem hata veriyor. Nasıl yazdıracağım yardımcı olabilecek var mı ?

Kaleihan

unebooting sorunu çözülene kadar
sudo dd if=İSONUN-TAM-ADI.iso of=/dev/USBNİN-YERİ bs=1M && sudo eject /dev/USBNİN-YERİ
komutunu kullanabilirsiniz.
E peki usn'nin yeri neresi? diye sorabilirsiniz.
sudo fdisk komutuyla onu da öğrenirsiniz. Az önce apricity os üzerinde denedim işe yaradı.

ramos11

Teşekkürler. Windows 10 iso benim umarım işe yarar.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mart 2017 - 21:29:50

@kaleihan flash belleği ntfs yapsam sorun olur mu ? FAT32 yapınca biosta flash bellek floopy disk olarak görünüyor çünkü.

tosun

"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

Kaleihan

Hiç ntfs biçiminde kurulum usb'si görmedim. Olur mu bilmem. Neden floppy disk olarak görüyor onu çözmek lazım burda. Daha fazla yardımcı olamayacağım bilgim buraya kadar.

Bir de birdahaki sefere aynı konu için  ayrı başlıklar açmayın lütfen galiba 3 ayrı başlık var. Hepsi aynı konu. Böyle olunca yarardan çok zarar görürsünüz konular karışır.

plazma

Konuları birleştirdim aynı sorun için birden fazla başlık açmanız daha hızlı çözülmesini sağlamaz.

Ömer Burak Gedik

Alıntı yapılan: ramos11 - 30 Mart 2017 - 19:44:06
@Ömer Burak Gedik nasıl yaptın Windows 10 iso var hepsi hatalı yazıyor. Terminal den yazdırdım flash bellek floopy disk olarak görünüyor. Bios tan başlatamıyorum flash belleği.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mart 2017 - 19:46:52

@mustangank ppa nın xenial desteği yok. Deb paketi bağımlılık sağlanamadı diyor kurmuyor.
disks uygulamasından formatladım fat32 ,sonra
böyle yazdırdım bende çalıştı.

ramos11

Tamam dostum  ;) Windows bitti artık benim için. Son olarak windows 7 den sonra tekrar ubuntu kurdum  :) Apricity OS ve Remix OS ları denedin mi ? nasıl ?

Yoksa ubuntuda kalmalı mıyım ?  :D

Kaleihan

[mention=633089]@ramos11[/mention] Malesef Apricity os projesi bitirildi. Remix os ise bilgisayarı tablet yapar. Günlük kullanıma uygun değil yani :)

EmreLaz0808

Her Sistemin Açığı Vardır :)

.py

çok uğraşlarım sonucunda UNetbootin programıyla başarabilmiştim. Bi dene istersen.

ramos11

@kaleihan çok sayıda linux dağıtımı var kafam karışıyor bazen. Ubuntuya gnome yükledim şuan öyle kullanıyorum. Debian ve pardus u düşündüm ama onlarda da gnome kullanacağım için vazgeçtim. Bir fark yok yani o dağıtımlara geçsem de fazla birşey değişmeyecek.

Debian kullanımı zor sanırım. Pardus ta geliştirmeyi arada bırakıp tekrar devam ediyor.

Ubuntu gnome masaüstü ile güzel oldu.