Gönderen Konu: Kde 5.x sağ tuş menüsü nasıl düzenlenir?  (Okunma sayısı 835 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Sağ tuş üzerine terminal ya da başka uygulamaları nasıl eklerim, bir türlü bulamaıdm forumda da sorulmuş ama konu çözüme kavuşmamış? Şimdiden teşekkürler arakdaşlar

« Yanıtla #1 : »
sağ klik eylemler terminal.
Büyük Türk milleti!
Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medenî vasfı ve büyük medenî kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile, atinin yüksek medeniyet ufkundan yeni bir güneş gibi doğacaktır.
''Bu söylediklerim hakikat olduğu gün sizden ve bütün medeni beşeriyetten dileğim şudur : Beni hatırlayınız.''
''Mustafa Kemal Atatürk''

« Yanıtla #2 : »
sağ klik eylemler terminal.

İngilizce kullanıyorum sağ kilk sonrası Activities geliyor, ne demek istediğini anlamadım hocam biraz açar mısın

« Yanıtla #3 : »
KDE açık değil de sağ tık yapınca actions bölümünde terminal var ama başka program ekleyebilirmisin orasını bilemeyecem.
Büyük Türk milleti!
Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medenî vasfı ve büyük medenî kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile, atinin yüksek medeniyet ufkundan yeni bir güneş gibi doğacaktır.
''Bu söylediklerim hakikat olduğu gün sizden ve bütün medeni beşeriyetten dileğim şudur : Beni hatırlayınız.''
''Mustafa Kemal Atatürk''

« Yanıtla #4 : »
Dolphin dosya yöneticisi ayarlarında ''Dolphin uygulamasını yapılandır'' bölümüne bakınız.Orada ''servisler'' bölümünde sağ tık için bir çok seçenek var. ''Yeni servisler indir'' tıklarsanız daha fazla şeçenekleri inceleyebilirsiniz.Ben sorunuzdan bunu anladım.

« Yanıtla #5 : »
@mustangank
Masaüstünde sağ tuş üzerinde terminal yok klasörler içersinde var