Ubuntu 15.04 İçin Dreamweaver kurulumu

Başlatan burakurs, 23 Mart 2017 - 13:10:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burakurs

Arkadaşlar iyi günler. Forumda henüz yeniyim araştırma yaptım ancak sorunumun tam çözümünü bulamadım. Ubuntu 15.04 kullanıyorum ve DreamWeaver kurmak istiyorum internette 2 gündür süren araştırmalarım sonucu çoğu yolu denedim ancak başarılı olmadım bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

ata1

DreamWeaver dediğiniz Adobe Dreamweaver CS4 cs5 yada csX olarak baktınız mı playonlinux yada wine ile yapılmalı yanılmıyor isem
kısaca kurulu playonlinuxx varsa orada CS5 örneğin bakın varsa onu deneyin

burakurs

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Adobe Dreamweaver 2015 yüklemeye çalıştım ancak başarılı olamadım. Wine yüklemiyor zaten yükleme bozuk diyip anasayfaya yönlendiriyor. Playonlinux de de bulamadım. Genelde photoshop vb programlar var

ata1

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Wine

anlatımdan faydalanın wine için 15.04 lts sürüm mü ?  kullandığınız.

burakurs

Hocam teşekkür ederim. Ben CC 2015 kurmaya çalışıyodum. Şimdi CS6 indiricem öyle deniycem. Cevapların için teşekkür ederim

ata1

lubuntu

15.04 destek süresi biteli 1 sene oldu. Önce güncel bir sürüme geçiniz, sonrasında wine gibi programlarda sorun yaşama olasılığınız düşmüş olur. Ayrıca korsan bir işlem yapıyorsanız eğer, forumda bu tip şeyler yasaktır!

burakurs

Öncelikle tavsiyen için teşekkür ederim. Sandığın gibi korsan değil hocam kendi sitesinden indirip deneme süresini kullanıcam sonrasında işime yararsa ya da almam kesin gerekirse alıcam.

ata1

kullandığın sürüm ubuntu 15.04 bende sorduğum bu idi güncel sürüme geçmelisin ki kurulum ve diğer konularda sorun yaşamayasın

burakurs

plazma

Dağıtım sürümünü güncele alın desteği kesildi yukarıda da arkadaşlar söylemiş zaten :) şu bağlantıya bakarsınız ama çok bir şey beklemeyin

https://www.playonlinux.com/en/app-2703-Dreamweaver_CS6.html

burakurs

arkadaşlar peki bu güncelleme olayını nasıl yapıcam hangi konuya bakmam lazım ve dosyalarıma zarar gelir mi bu sorulara cevap verir misiniz ya da hangi başlık altında bakmam lazım

plazma

En sağlıklısı 16.04 Lts sürümü sıfırdan kurun, kurulumdan önce dosyalarınızı yedekleyiniz wiki ve nasıl belgelerinde anlatım mevcut

burakurs

hocam 16.04 deniyorum ama usb'den kurmaya çalıştığımda yükleme hata veriyor 'kopyalama yapılamadı' tarzında acaba usb'de mi sıkıntı var