steam kurmak ıstıyorum

Başlatan sireno52, 23 Mart 2017 - 10:07:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar dun aksam steam ı kurmaya calıstım afedersınuz berbat ettım desem yerıdır bana temız bır kurulum ıçın yanı bagımlılıklarıyla beraber kurulum için yardımcı olurmusunuz dun ekran kartının elle kurulumunu ogrendım  ve kurulum komutlarını ofıs uygulamasıyla kopyalayıp garıcı hard dıske attım yardımcı olursanız bunuda aynı çekılde yapacağım
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

OnLive

Alıntı yapılan: sireno52 - 23 Mart 2017 - 10:07:15
selam arkadaşlar dun aksam steam ı kurmaya calıstım afedersınuz berbat ettım desem yerıdır bana temız bır kurulum ıçın yanı bagımlılıklarıyla beraber kurulum için yardımcı olurmusunuz dun ekran kartının elle kurulumunu ogrendım  ve kurulum komutlarını ofıs uygulamasıyla kopyalayıp garıcı hard dıske attım yardımcı olursanız bunuda aynı çekılde yapacağım

CTRL + ALT + T

cd Masaüstü

wget https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb

sudo dpkg -i steam.deb

Kurduktan sonra (her seferinde) açmak için:

LC_ALL=C steam
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

ata1

[mention=621352]@OnLive[/mention] Her seferin de istemez kurulumdan kaynaklı sorun olmalı sizde.

sudo add-apt-repository multiverse

sudo apt update && sudo apt install steam

yada deb olarak kuracaksanız

https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb
downloada yani indirilenlere kaydettiğinizi farz ediyorum indirilenler türkçe ise  cd ~/İndirilenler olarak değişir
cd ~/Downloads

sudo dpkg -i steam-lastest.deb

moons94

Steam web sitesinden indirebilirsin. Bu kadar basit.

https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb

Bunu indir. Çift tıkla ve kur. Bunun için başlık açmak bana aşırı saçma geliyor.
AMD GPU %100 FAN: CTRL + ALT + T
aticonfig --pplib-cmd "set fanspeed 0 100"

ata1

[mention=621370]@moons94[/mention] gdebi kurulu değil ise ?  kullanıcı yeni ise ve bilgisi yoksa.  saçma buldum gibi tabirlere gerek yok.

burası yardım formu bilmediğini sormak için bizlerde açıklamak için formda varız.

sireno52

Alıntı yapılan: OnLive - 23 Mart 2017 - 12:13:15
Alıntı yapılan: sireno52 - 23 Mart 2017 - 10:07:15

CTRL + ALT + T

cd Masaüstü

wget https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb

sudo dpkg -i steam.deb

Kurduktan sonra (her seferinde) açmak için:

LC_ALL=C steam
sağolasın ellerin dert görmesin şu an kurdum ama bir sorun var  steam tıkladığım  zaman unty barda  steam sekmesi açılıyor  15-20 saniye bekliyor sonra kayboluyor steam açılmıyor :(
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

ata1

[mention=621379]@sireno52[/mention]
terminalden çalıştır  çıktısını ver
LC_ALL=C steam

sireno52

Alıntı yapılan: ata1 - 23 Mart 2017 - 20:36:43
[mention=621379]@sireno52[/mention]
terminalden çalıştır  çıktısını ver
LC_ALL=C steam
verdiğn kodu ucbirimden kullandığım zaman ekrana uyarı penceresi geliyor   (  Cannot run as root use  )

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Mart 2017 - 21:04:13

Ctrl+Alt+F1  basarak açtığım zaman cıkacak olan cıktıları nasıl kopyala yapıştır yapacağım bilmiyorum

ata1

Terminalde root olmuşsun sanırım  kullanıcı olarak yazmalısın komutu

Ctrl+Alt+F1  tty ekranıdır   terminal açmak için CTRL + ALT + T yapmalısın

sireno52

~$ LC_ALL=C steam
Repairing installation, linking /home/turgay52/.steam/steam to /home/turgay52/.local/share/Steam
Running Steam on ubuntu 16.04 64-bit
STEAM_RUNTIME is enabled automatically
Installing breakpad exception handler for appid(steam)/version(0)
libGL error: unable to load driver: swrast_dri.so
libGL error: failed to load driver: swrast

ata1

find $HOME/.steam/root/ubuntu12_32/steam-runtime/*/usr/lib/ -name "libstdc++.so.6" -exec mv "{}" "{}.bak" \; -print

sonrasında yeniden

LC_ALL=C steam

sireno52

turgay52@exercitus:~$ find $HOME/.steam/root/ubuntu12_32/steam-runtime/*/usr/lib/ -name "libstdc++.so.6" -exec mv "{}" "{}.bak" \; -print
/home/turgay52/.steam/root/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libstdc++.so.6
turgay52@exercitus:~$ LC_ALL=C steam
Running Steam on ubuntu 16.04 64-bit
STEAM_RUNTIME is enabled automatically
Installing breakpad exception handler for appid(steam)/version(0)
libGL error: No matching fbConfigs or visuals found
libGL error: failed to load driver: swrast
LC_ALL=C steam

ata1

moons94

Alıntı yapılan: ata1 - 23 Mart 2017 - 19:44:05
[mention=621370]@moons94[/mention] gdebi kurulu değil ise ?  kullanıcı yeni ise ve bilgisi yoksa.  saçma buldum gibi tabirlere gerek yok.

burası yardım formu bilmediğini sormak için bizlerde açıklamak için formda varız.

İşletim sistemini kurdum. Güncellemelerimi yaptım ek bir program kurmadım. Direk olarak steam indirdim çift tıklamayla kurdum. İşlem bu kadar basit olduğu için saçma gördüm.Ayrı bir kurulum bilgisi, hata kodu olsa eyw.

ata1

[mention=621404]@moons94[/mention]  Arkadaşım adam ctrl+alt+f1 ile giriyordu herkes doğarken linux bilgisi ile doğmuyor. başlığı okursan kişinin yardıma ihtiyacı var bu denli bencil olma lütfen

moons94

peki özür dilerim
CTRL + ALT + F1 ben bilmiyorum da dediğim gibi ben olayı benim anlattığım gibi basit bir şey sandım.