w3af programi donuyor

Başlatan eon, 22 Mart 2017 - 16:58:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eon

w3af programini achiyorum scan ediyorum her hangi bir siteyi terminalda scanin gittiyini gosteriyor ama scan edince program donuyor ve achilmiyor bir daha)) (karaliyor) napicam?)

plazma

uname -a Çıktısını kod etiketi içinde aktarın, ne için kullanıyorsunuz bu uygulamayı?

sMrXX

Alıntı yapılan: eon - 22 Mart 2017 - 16:58:15
w3af programini achiyorum scan ediyorum her hangi bir siteyi terminalda scanin gittiyini gosteriyor ama scan edince program donuyor ve achilmiyor bir daha)) (karaliyor) napicam?)
Kardeşim o program kali linuxta ve sen bunu hangi işletim sisteminde kullanıyorsun ? Bu hack için kullanılan bir tools dur ?

Bipolar_Disorder

Linux'e 2000'li yıllarda, bilgisayar dergilerinin yanında verdiği Linux CD leri ile tanıştım, nedense hiç merakımı çekmiyor bu Kali Linux, bilgisayarıma kurmadım bile..
İnsanların kullanma amacından dolayı sanırım, Linux un bu amaçla kullanılmasına üzülüyorum..

Kali Linux dediğin, Debian tabanı olup, üzerinde kendi hack araçları barındıran bir işletim sistemi.
Özel * bir şey degil yani, o araçların gerekli bağımlılıklarını yükleyip, araçların kaynak kodlarını github dan çekip derledikten sonra Ubuntuda kullanabilirsin.

Yani, bu şekilde Linux hakkında * bir şey ögrenemezsinizde.
Sistemde en ufak sorun oldugunda, Xorg çöküp kabuk ekranına düşüp masaüstü açılmayınca hemen format atan tipler oluyor bu arkadaşlar.
Sorun çözmek degil bu, sorun format atarak çözülmez, sorunun kaynağını bulmak ve onu çözmek gerekir.

Çünkü Linux un mantıgını anlamak konusunda hiçbir çaba sarfetmiyor bu tip arkadaşlar.

sMrXX

Onları toplayana kadaaar ne kadar zaman geçer emin ol ben kali kullanıyorum en iyisi öyle fazla program kullanmam benim işimi görüyoryakında ya ubuntu kuracağım yada parrot en iyisi.