[Çözüldü] Masaüstü açılmıyor

Başlatan limbo, 21 Mart 2017 - 22:32:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

limbo

Merhaba
Nvidia driverin 375 yüklüydü oyunda sorun çıkardığı için 367 sürümünü yüklemeye çalıştım rocovery moddan kurmaya çalıştım bir video izleyerek.
En sonunda hata verdi 32 bit yüklemeye çalıştı diye. Birkaç benzer sorunu gördüm  çözümü denedim ama olmadı.
Şimdi şifre ekranı geliyor girdikten sonra donuyor nasıl bi çözüm yolu izlemeliyim ? Yardim edin fena sıkıştım köşeye.

Death Pro

Aynı şey benimde başıma gelmişti 4 saat uğraşmıştım sonra kendim bi yol buldum.Ethernet kablosuyla laptop umu internete bağlayıp halletmiştim.resolv.cnf dosyasını yapılandırıyordum ama bir türlü olmuyordu.recovery moddan wifi ya bağlanamamıştım.

Recovery Mode a giriş yap grub menüsünden.Kullanıcı adı, parolanı girdikten sonra sudo apt-get remove nvidia-* (komut bu olması lazım eğer yanlış hatırlamıyorsam) komutunu kullan.Sonra  sudo apt-get update && sudo apt-get install nvidia-367 komutunu kullan.sonra yeniden başlat bilgisayarı sorun ortadan kalkar oturumunu açarsın.
masaüstü ortamını değiştirmemişsindir umarım çünkü gnome masaüstü ortamını indirip denemiştim olmamıştı sonra default masaüstü ortamını "lightdm" olarak tekrar düzelttim.Baya uğraşmıştım.

limbo

Aynen öyle çözdüm teşekkürler.
Ama akılma takıldı 375 driverını kurmak istemiyorum 267 indiriyorum uyumlu olmasına dikkat ettim. kuruyorum kurulum esnasında hata veriyor bu kurulumdan çıkıyorum tekrar bu sorunla karşılaşıyorum.
367 driverını kuramazmıyım nerede hata yapıyorum ?

ali023

Okulda bir bilgisayara ubuntu kurdum deneme amaçlı, iyi güzel gidiyodu her şeyi yapabiliyodum (yazıcı ekleyemedim sadece şimdilik) . ama bugün masaüstünü göremedim şöyle bir görüntü çıktı karşıma. bi türlü masaüstünü göremedim misafir hesaptan açılıyor ama. ne yapmam gerekir?

https://1drv.ms/i/s!AjpStK37N0jHgTDDR7YT7mHd9bYK

asligeek

bende de aynı sorun var yapamadım bi türlü

ali023

Alıntı yapılan: asligeek - 05 Nisan 2017 - 13:41:41
bende de aynı sorun var yapamadım bi türlü

başka yere mi konu açsak, yanlış yerde mi yazıyoruz acep ondan mı cevap vermiyolar.

mendirec

[mention=622329]@ali023[/mention] Ayrı konu açsan daha iyi olur. Unity 8'mi kullanıyorsun?

ali023

Alıntı yapılan: mendirec - 07 Nisan 2017 - 10:40:03
[mention=622329]@ali023[/mention] Ayrı konu açsan daha iyi olur. Unity 8'mi kullanıyorsun?

unity 8 derken unity tweak tool'u kastediyorsan evet yok başka bişiyse bilmiyorum. unity tweak toll'u internette gezinirken ubuntuda yapmanız gereken on küsür değişiklik vardı oradan görerek karıştırmıştım.

mendirec

[mention=623356]@ali023[/mention] İletinde paylaştığın görüntüde Unity 8 kullandığın görülüyor. Unity 8 geliştirme aşamasında idi ve şu an geliştirme süreci tamamen durdurulup terk edildi. Son durum nedir sende?