Ses kısa süre sonra kesiliyor

Başlatan torrasar, 28 Ekim 2017 - 12:28:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

torrasar

İlginç bir sounla karşı karşıya kaldım.

Casper Nirvana da uzun süredir ubuntu yüklü. Sorunsuz olarak çalışıyordu. Ancak 2-3 ay önce, (16.04'ü yükledikten bir kaç hafta sonra) başlangıçta ses verip, 1-2 dakika sonra kesilmeye başladı. Ben de hardware sorunu diyerek harici hoparlör ile devam ettim.

Ancak , geçen gün bir ihtiyaçtan dolayı laptopu USB ye kurulu windows 7 ile açtığımda, hoparlör sorunsuz olarak saatlerce çalıştı.

Sürüm ve kernel kaynaklı olabilir diyerek Ubuntu 14 ile *önyükleme yaptım, ancak bu bile çözüm olmadı. Laptop'u ubuntu,manjaro,fedora,OpenSuse ile açtığım zaman (hangi versiyon olursa olsun) ses çalışmış olma süresiyle bağlantılı olarak 2sn-2dakika arasında kesiliyor. Hemen kesilir kesilmez Win7 ile boot ediyorum, ses çıkışı sorunsuz çalışıyor.

Benzer Sorun Dell Inspiron Laptop umda da oluştu. Manjaro kurulu. Casper dan bir hafta sonra onda da ses kesildi. Benzer şekilde onda da Win7 ile açılınca sorun ortadan kalkıyor.

Her iki PCde de kulaklık çıkışlarında bir sıkıntı yok.

Sorunun ne olabileceği ve çözüm konusunda yardımcı olabilecek kimse var mı? Sadece ses kartı için Windows kurmak istemiyorum.