Güncelleme sonrası tam gaz çalışan fan

Başlatan mofire, 19 Mart 2017 - 16:57:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mofire

Selamlar. Konuyu nereye açacağımı bilemedim, en uygun burası gibi geldi.

Geçen hafta sağ üst köşedeki simgeye tıklayıp "Bu bilgisayar Hakkında" seçeneğine tıkladım. Oradan da sağ alttaki güncelleye tıklayıp yaptım. Yaptıktan sonra fan son hız çalışmaya başladı. Bir program yüklemek veya silmek istediğimde de yapamaz oldum. Ubuntu Software'de açılmıyordu. Htop ile baktığımda cpu için gözüken 4 bölümde %100 oluyordu.
Bu hafta yeniden kurulum yaptım. Denemek için yine gidip o güncelleştirmeyi yine yaptım ve yine fan deli gibi çalışmaya başladı. Sistemi tekrar kurup kurtuldum ama bugün ona tıklamama rağmen fan aynı durumda çalışmaya başladı. Girip baktım o güncelleme yapılmış gözüküyor. Nasıl kurtulurum bu durumdan? Sinir krizi geçirmemek için kendimi zor tutuyorum. Sesini bastırsın diye müzik açtım öyle yazıyorum. Bu sesle yaşayamam. :(

Eklemeyi unuttum. Fan böyle çalışmaya başlayınca sağ üstteki simgelerin arasında bir (-) simgesi gibi bir şey çıktı. Tıkladığımda paketler denetlenirken bir hata olduğunu ve bunun genellikle kurulu paketlerin karşılanmayan bağımlılıkları olduğunda gerçekleştiği yazıyor. Altında da güncelleştirmeleri göster, bildirimleri göster, terchiler şeklinde 3 ayrı başlık var. Bunlara tıklanabililyor ama hata mesajına tıklanmıyor.