İntel Ati grafik kart geçişleri

Başlatan turkerataturk, 18 Mart 2017 - 22:54:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turkerataturk

Arkadaşlar PC im de İntel ve Ati ekran kartı var bazı programlarda intel zayıf kalıyor. AMD Ati denilen üretici 14.04 sonrası destek vermemiş 16.04 kullanıyorum..
Ekran kartları arası nasıl geçiş yaparız ?

lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Seymour [Radeon HD 6400M/7400M Series] (rev ff)

''Mustafa Kemal ATATÜRK''

ata1

$ sudo aticonfig --pxl (Kullanımda olan ekran kartını gösterir)
$ sudo aticonfig --px-dgpu (Harici ekran kartına geçiş yapar)
sudo aticonfig --px-igpu (Dahili ekran kartına geçiş yapar)

archda catalyst kurulum sonrası bu şekilde yapılıyor kendi kartım destek yok o nedenle deneyemedim

turkerataturk

[mention=620964]@ata1[/mention]

sudo: aticonfig: komut bulunamadı

Ati nin driverı yok sanırım.

ata1

eski bir anlatım fakat ubuntu için olanı bunu buldum . paket kurulmadığından komut bulunımıyordur.
http://www.linuxapien.com/2013/05/ubuntu-1304-ve-turevlerinde-amdintel.html
bence kurcalama fazla benim çok canımı sıkmıştı zamanında  :))

turkerataturk

[mention=620967]@ata1[/mention]

bence de kurcalamayım, bu lanet olası ati adam gibi driver üretse şaşarım zaten.  ::)

ata1

O zaman önce sürücu kurmalısın tabi kullandığın sürümde destek yok diyorsun kurulacak mı ? muamma bence hanca denemeler ile öğreneceksin dosya yedekleme yap  :))

turkerataturk

[mention=620970]@ata1[/mention]

Aynen kardeşim uğraşırsam sonu meçhul olacak.
Neyse satayım da bunu Nvidia kartlı bi PC alayım çözüm bu :)

ata1

ben daha önce catalyst ile bayağı denedim kartıma destek yok o nedenle çok kara ekranla haşır neşir olmuştum sonrasında destek olmadığını gördüm ve açık kaynakla devam kararı aldım. sdd var onu dahi kullanmıyorum sırf acıdığımdan samsun 1tb  var bu pc gibi enaz 10 tane alır hahaha hdd ye kuvvet şimdilik bende yeni pc arayışındayım .

turkerataturk

Eskilerde bende oyun oynardım Nvidia gtx serisinden şaşmazdım artık oyun oynamıyorum diye ati olsa olur dedik demez olaydık ekran kartımız var kullanamıyoruz,, Durum böyle :D
Kısacası ucuz et yahnisi AMD Ati  :D

ata1

ucuz olanı et değil tavuk buyur ye diyor sayın  AMD Ati

sezgin122

turkerataturk

[mention=620977]@sezgin122[/mention]

iyidir uğraşıyoruz amd ati ile sen nasılsın  :)

sezgin122

iyiyim apt-get sorunlarını yaşıyorum var lip hatası aynısını kopyaladım forum'da buldum yaptım yine bir hata veriyor :D

ata1

[mention=620981]@sezgin122[/mention] konu aç yardım al

sezgin122