Boot Repair Disk ile grub onarımı işe yaramıyor

Başlatan jonah, 18 Mart 2017 - 18:03:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jonah

Merhaba arkadaşlar, bilgisayar projesi için dizüstü bilgisayarıma Windows 10'un yanına Ubuntu 16.04.02 kurmuştum fakat hocam ROS Indigo kullanmamız gerektiğini söyledi. Bu nedenle Ubuntu 16.04'ü silip 14.04 kurmam gerekiyordu. Bende Boot Repair Disk.iso dosyasını USB'ye Rufus programı ile yazdırdım ve  bilgisayarı USB'den başlattım. OS Uninstaller programını kullanarak Ubuntu 16.04'ü sildim ve yeniden başlattım fakat bilgisayar açılmadı.
Verdiği hata:
Boot File: \Boot\BCD
Boot Status: 0xc000000f
Boot Info: The Boot Configuration Data for your PC is missing or contain errors.
Bende tekrar bilgisayarı USB'den başlatıp Boot Repair Diskin Önyükleme onarıcısını çalıştırdım. Önyükleme başarıyla onarıldı demesine rağmen aynı hatayı almaya devam ediyorum. Önyükleme Onarıcısında "Gelişmiş" seçeneğine tıkladığımda "GRUB" sekmesinde hiç bir seçenek gözükmüyor. Aşağıdaki  Önyükleme Onarıcısının "Hala önyükleme problemleri yaşamanız durumunda bu URL'yi şuraya gösterin:boot.repair@gmail.com ya da favori destek forumunuza gösterin." dediği linki paylaşıyorum."
http://paste.ubuntu.com/24201817/
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

turkerataturk

14.04 Tekrar kur düzelmesi gerekir. Boot başlatıcının düzün olduğundan emin ol yani kurulu HDD ile başlat.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''