Reji için Ubuntu

Başlatan raiko, 18 Mart 2017 - 18:00:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

raiko

Merhaba arkadaşlar, Reji için ubuntu pc kurmak istiyorum fakat sorunum, benim reji odasında fare ile videoyu açıp kapatma, mp3 açıp kapatma işlemlerin salondan gözüküyor. Benim istediğim ben videoyu açtıgımda video görüntüsü oraya gitsin rejide ben işlemlerime devam edebiliyim bunun için ubuntu da neler yapabilirim ?

alorak

Reji ve Salon'da iki ayrı bilgisayar olduğunu varsayarak bir bilgisayardan(reji) uzak bilgisayara(salon) uzak bağlantı yapmak istiyorsanız her iki tarafa da aşağıdaki seçeneklerden birisini yükleyip,

Daha sonra uzaktan ip adresini veya hostname'i girerek bağlanıp karşı makinede Video görüntüsü açabilirsiniz. İstediğiniz başka bir şey ise bilgim olmamakta.
özgürlük için

raiko

Bu şekilde yapamam rejideki bilgisayara salonun ses sistemi bağlı, uzak bilgisayardan video açtığımda salona ses gitmez. Benim istediğim Rejideki bilgisayar ile işlemleri gerçekleştireceğim salondaki insanlar, benim gerçekleştireceğim işlemleri göremeyecekler fakat ben video açtığımda veya sunum açtığımda görmelerini istediğim bir program açtığımda bunu görebilecekler.
Tam Olarak açıklamak gerekirse 3 Monitörde 2 ekran olacak. Reji Bilgisayarı ve Hdmi'a bağlı Projeksiyondan alınan görüntü, 2 ekran. Birde Projeksiyondan çıkan görüntüyü rejiye aktarmak için kullanacağım monitör. 2 Farklı masaüstü, ve 3 monitör.

alorak

Alıntı yapılan: raiko - 18 Mart 2017 - 22:04:54
Tam Olarak açıklamak gerekirse 3 Monitörde 2 ekran olacak. Reji Bilgisayarı ve Hdmi'a bağlı Projeksiyondan alınan görüntü, 2 ekran. Birde Projeksiyondan çıkan görüntüyü rejiye aktarmak için kullanacağım monitör. 2 Farklı masaüstü, ve 3 monitör.

Projeksiyon'dan alınan görüntünün ne olduğunu tam anlayamadım ama hocam eğer aynı PC'ye bağlı 2 çıkış yaptıktan sonra, 1 çıkış splitter ile ayırılarak iki ekrana (biri salon) çıkartabilirsiniz. Yani bir masaüstünde sağ(ayırıcı ile 2 masaüstü) ve sol(ana pcye bağlı monitör) kısıma ayrılabilir. Tabi istediğiniz bu ise.
özgürlük için