Kali Lİnux Uygulama Yok!

Başlatan sMrXX, 17 Mart 2017 - 22:22:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sMrXX

Arkadaşlar Kali Linux'u bir anlık windows 7 ye sinirlenme ile kurdum.İyide yaptığımı düşünüyorum.Ancak hiçbir uygulama yok.Software centerda yok.yüklemeyi denedim ama olmadı.Yardımcı olursanız sevinirim :)
Bu arada software center i şöyle indirdim : dpkg -i onunadı.deb

Source

Wİndows 7 ye sinirlenip neden ubuntu kurmuyorsunda kali linux kuruyorsun.Kali Linux bir penterest araçlarının bulunduğu bir işletim sistemidir son kullanıcı için uygun bir platform değildir.Kali yerine Ubuntu, Linux Mint, Elementary OS,Opensuse ve Manjaro gibi son kullanıcı odaklı işletim sistemlerine yönelmen daha doğru olur.Linux bilgisi olmadan kali kullanmak insanı çileden çıkartır.

sMrXX

Alıntı yapılan: Source - 17 Mart 2017 - 22:25:56
Wİndows 7 ye sinirlenip neden ubuntu kurmuyorsunda kali linux kuruyorsun.Kali Linux bir penterest araçlarının bulunduğu bir işletim sistemidir son kullanıcı için uygun bir platform değildir.Kali yerine Ubuntu, Linux Mint, Elementary OS,Opensuse ve Manjaro gibi son kullanıcı odaklı işletim sistemlerine yönelmen daha doğru olur.Linux bilgisi olmadan kali kullanmak insanı çileden çıkartır.
Merak etme linux bilgim var.Ama sıkıntı şurdaki kali linuxa yukarıda yazdığım gibi software center'i kurdum tıklıyorum ancak açılmıyor.Gelelim neden diğer işletim sistemlerini kurmadığıma onlar biraz basit gibi geldi bana ardından kotam dolmuştu.Kali biraz daha profesyonel gibi ve bende bilgime güvenerek kurdum

Source

Bu konuyu incelersen ne demek istediğimi anlayacaksın?

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=48522.0

Yani linux bilgisi olupta buraya gelip kali'de yazılım merkezini çalıştırmaya çalışan biri nasıl olabilir onu anlamadım :) neyse benimkisi küçük bir eleştiri diğer arkadaşlar muhakkak yardımcı olurlar.

ata1

Evet prfesyonel ve profesyoneller kullansın linux gelişimine katkı sağlasınlar diye var kali linux az bilgiye sahipken kurduğunda aynen senin yaşadıklarını yaşar insanlar.
:)) :))

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Ağustos 2015 - 17:33:00
Yine bir Kali Linux vakası diyeceğim hem sen kızacaksın hem de başkaları :)

Kali Linux'u neden kurdun? Sorumu şu nedenle soruyorum, yazılım merkezi ile işin ne? Günlük kullanım için Kali kurduysan bu bir hata. Yok amacın başka şeylerse yazılım merkezi ile işin ne? Kali, Debian temelli bir dağıtımdır ve bahsini ettiğin "software-center" Ubuntu uygulamasıdır, Debian'da bulunmaz.

Metin dosyaları düzenleyecek uygulama nasıl olmaz anlamıyorum. Koskoca bir dağıtım kurulduysa eğer içinde illa ki düzenleyicisi vardır. Kurulan masaüstü ortamına göre değişiklik gösterebilir bu. Fakat daha ne kurduğunu ve içinde neler olduğunu bilmiyorsun sen, Kali ile neyi nasıl yapmayı planlıyorsun? :)

sMrXX

Alıntı yapılan: Source - 17 Mart 2017 - 22:33:50
Bu konuyu incelersen ne demek istediğimi anlayacaksın?

Yani linux bilgisi olupta buraya gelip kali'de yazılım merkezini çalıştırmaya çalışan biri nasıl olabilir onu anlamadım :) neyse benimkisi küçük bir eleştiri diğer arkadaşlar muhakkak yardımcı olurlar.
Sizde haklısınız driverlarda yok şu anda bir alan ayırıp windows u kurup aynı anda ikisini çalıştırmayı düşünüyorum.