Uçbirimden inglizce dilini nasıl kaldırabilirim?

Başlatan erkan.unluturk, 17 Mart 2017 - 07:25:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erkan.unluturk

merhaba, windows 10 da bash on ubuntu özelliğini aktif ettim, sistem 14.04.5.
uçbirimden ingilizce dilini nasıl silebilirim?

guestwho

"/etc/default/locale" dosyasının içeriği şu şekilde olacak:

LANG="tr_TR"
LANGUAGE="tr_TR:tr"

"~/.pam_environment" dosyasının içeriğiyse şu şekilde:

LANG=tr_TR
LANGUAGE=tr_TR

Ardından oturumu kapatıp açtığında değişmesi gerekiyor.
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

erkan.unluturk

bash üzerinden herhangi bir dosyayı açıp düzenlenmesi mümkün değil, windows 10 üzerindeki ubuntu kabuğundan silmek istemiştim.

guestwho

Dizinleri "/mnt/c/" altında bulabilirsin. Şu komutu yürütünce güncellemiyor mu peki kabuk dilini ?

sudo update-locale LANG=tr_TR.UTF8
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

ata1

örnekle anlatayım kullandığım xfce terminal  umarım sorduğun budur.

yada bakınız.

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=T%C3%BCrk%C3%A7e_dil,_karakter_ve_klavye_sorunlar%C4%B1

erkan.unluturk

cevaplarınız için teşekkürler, windows 10 üzerinde ubuntu terminalini aktif ettim ve sudo apt update dediğimde hem tr hem de en sunucularından paket listesini indirdiğini farkettim. yani sistemde sadece türkce dili olsun ingilizce dilini kaldırayım dedim.

ata1

O  Zaman 
Alıntı yapılan: guestwho - 17 Mart 2017 - 07:34:36
"/etc/default/locale" dosyasının içeriği şu şekilde olacak:

LANG="tr_TR"
LANGUAGE="tr_TR:tr"

"~/.pam_environment" dosyasının içeriğiyse şu şekilde:

LANG=tr_TR
LANGUAGE=tr_TR

Ardından oturumu kapatıp açtığında değişmesi gerekiyor.

erkan.unluturk

ubuntuda olduğu gibi sudo gedit /etc/default/locale yapılmıyor yada herhangi bir programla açılmıyor, Windows 10 üzerinde ubuntu kabuğunda. klasörlerede ulaşılmıyor.

guestwho

Şu komutun çıktısını aktarır mısın ?

ls -R /mnt