Raspberry Pi 3'ü Quick Charge Şarj Aletiyle Beslemek

Başlatan FireSwords, 15 Mart 2017 - 18:31:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FireSwords

Merhabalar, telefon olarak General Mobile 5 Plus kullanıyorum ve bu telefon Qualcomm'un Quick Charge 3.0 teknolojisini destekliyor. Bu teknoloji telefonun ısısına göre akım vererek telefonun çok daha hızlı şarj olmasını sağlıyor. Telefonun orijinal şarj aleti 5V/2.5A akım verebiliyor ve bu Raspberry Pi 3 için ideal değer. Buraya kadar her şey mükemmel. Ancak yüksek akım konusu yüzünden içim rahat etmiyor. Şarj aleti 12V'a kadar akım verebiliyor, ve bu Pi 3'ü duman etmeye yeter diye düşünüyorum. Şarj aletinin bu kadar yüksek akımlar vermeyeceğinden emin olabilir miyim?

OnLive

[mention=620587]@FireSwords[/mention]

GM 5 Plus'un şarj aletinin ucu Type-C diye biliyorum ben. Raspberry Pi'de ise Micro USB var. Dolayısıyla olmaz.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

FireSwords

onparmakfklavye

bendeki foto makinesinin girişi 3V 2A,  5V 2A  tabletin adaptörünü takınca zoom fonksiyonu saçmalıyor ama çalışıyor. Dirençle bişeyler yapılır mı bilmiyorum ama güvenilmez. Bence riske girmemelisin, uyumlu bir adaptör satın al gitsin

ata1

plazma

Hızlı şarj aleti 5v ise verdiği gerilim 5 v tur o değişmez, pi3 5v 3A adaptör kullanıyor önerilen isterseniz 5v 10A takın farketmez ihtiyac duyduğu kadar akım çekecektir sonuç olarak akım verilmez çekilir. 12v bir güç kaynağı bağlamak istiyorsanız araya regüle gerekiyor.

FireSwords

Araştırdım ve öğrendim ki şarj aletindeki Quick Charge çipi telefon ile iletişim kuramadığı sürece sadece 5V akım veriyormuş. Bugün test ettim, ve hiçbir şekilde sorun yaşamadım. Herhangi bir darboğaz yaşamadım, taşınabilir HDD taktım sorunsuz çalıştı.

fsutil

Alıntı yapılan: FireSwords - 16 Mart 2017 - 16:11:40
Araştırdım ve öğrendim ki şarj aletindeki Quick Charge çipi telefon ile iletişim kuramadığı sürece sadece 5V akım veriyormuş. Bugün test ettim, ve hiçbir şekilde sorun yaşamadım. Herhangi bir darboğaz yaşamadım, taşınabilir HDD taktım sorunsuz çalıştı.

İyi günler, bende de tıpatıp aynı durum var. İlerki günlerde herhangi bir sorun yaşadınız mı ? İçim pek rahat etmedi de  :)

FireSwords

[mention=622841]@Asia[/mention] Herhangi bir sorun yaşamadım da, şu anda Xiaomi 10000 Mah Powerbank ile besliyorum. 5V 2.1A akım veriyor, ve herhangi bir sorun yaşamadım. Akım yeterli geliyor olsa gerek, telefonumun USB çıkışına OTG kablosu takıp da denemiştim, ve yük altına girince ekranda elektrik işareti çıkıyordu.

fsutil

[mention=622843]@FireSwords[/mention]

Cevap için teşekkür ederim  :)