[Çözüldü] torrent indirme sorunu

Başlatan Ömer Burak Gedik, 14 Mart 2017 - 22:46:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ömer Burak Gedik

herhangi bir torrent sitesine giremiyorum ,zamunda ya giryorum fakat torrent dosyası inmiyor evin internetiyle ,telefonun internetiyle bağlandığım zaman sorunsuz indiriyor sizce problem ne olabilir? çoğu torren sitesine girdiğimde dns bulunamadı hatası alıyorum teşekkürler

turkerataturk

yasaklı siteler ondan,, DNS değiştir girersin.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

Ömer Burak Gedik

değiştirdim ama sorun aynı ,telefonun internetinde hiç bir sıkıntı olmuyor indirirken

ata1

örnek bir adres olsa baksaydık  :))

Ömer Burak Gedik

http://zamunda.net giriyorum hocam sorunsuz giriyor torrent indirme yerine geliyorum indirmeye tıklayınca sayfa bekliyor hiç veri göndermedi diyor,telefonun internetiyle indiriyor sorunsuz onda böyle hata almıyorum

ata1

kullanıcı girişi istediğinden göremiyorum fakat dns nasıl yaptın eklenti kurdun mu ?

Ömer Burak Gedik

komut satırından yaptım, bağlantıları düzenledende yaptım oldupunu düşünüyorum :D mesaj olarak yolladım size kullanıcı attım şifreyi ata1 hocam

ata1

direk indiriliyor bende

nano /etc/resolv.conf
açılan yere ekledimdi

nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

komut ile kilitledim

chattr +a /etc/resolv.conf

Ömer Burak Gedik

GNU nano 2.7.5                             File: /etc/resolv.conf                              Modified 

# nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

[ Error writing /etc/resolv.conf: İşleme izin verilmedi ]
^G Yardım Al   ^O Write Out   ^W Ara         ^K Metni Kes   ^J Yasla       ^C İmleç Pozisy^Y Önceki Sayfa
^X Çık         ^R Dosya Oku   ^\ Değiştir    ^U Uncut Text  ^T Denetime    ^_ Satıra Git  ^V Sonraki Sayfa

ata1

Sanırım root olmamışsın  :)) komutlar root olarak yapılmalı benim uyamam gerekirdi

sudo nano /etc/resolv.conf

Ömer Burak Gedik

daha önce yapmıştım kilitlemiştim şimdi açamıyorum yetkileri aldım fakat aynı hata aldım tekrar

ata1

ne ile kilitledin bakalım ona göre açalım
önce içeriği görelim
cat /etc/resolv.conf

lsattr /etc/resolv.conf

Ömer Burak Gedik

[obg@obg ~]$ cat /etc/resolv.conf
# nameserver 208.67.222.222
nameserver 208.67.220.220
[obg@obg ~]$ lsattr /etc/resolv.conf
-----a--------e---- /etc/resolv.conf
[obg@obg ~]$

ata1

farklı şekilde yapmışsın işlemi google yerine nameserver 208.67.220.220 kullanmışsın değiştirmek istersen önce kilidi açmalı değiştirmeli ve yeniden kilitlemelisin

bu işlem şöyle kilid açma root olarak işlem yapılır

chattr -a /etc/resolv.conf
düzenleme
nano /etc/resolv.conf
yeniden kilitleme
chattr +a /etc/resolv.conf

Ömer Burak Gedik

[obg@obg ~]$ cat /etc/resolv.conf
# nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4
[obg@obg ~]$
oldu galiba ama sorun gene aynı,torrent indirme yerinde kalıyor,transmisiondaki torrenleride herhangin bir eş falan bulmuyor, benim internetim ttnet türksatkablo yada süperonline değil çatıdan anten ile baz istasyonuna bağlanıyorum yerel internet söyleniyorum öğreci olduğumuzdan maliyetleri kıstık :D alakası olabilirmi şuan kadar sorun yoktu

ata1

bilemiyorum bende ttnet telefon üzerinden modem kullanıyorum dediğin siteden direk iniyor torrentler

Ömer Burak Gedik

Sorunum İP den kaynaklı olabilirmi acaba

FireSwords

VPN kullanarak dener misin?

Ömer Burak Gedik

siteye hiç giremiyorum vpn açıkken ,tarayıcının vpn si ile girdim,bide telefonla wifi bağlandıktan sonra discord uygulamasında ip geçersiz hatası alıyorum

turkerataturk

orada foreign neden yazıyor ?
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

Ömer Burak Gedik

nedenini bilmiyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mart 2017 - 20:06:54

sorunum çözüldü,internet sağlayıcısını aradım arıza kaydı bıraktım torren indiremiyorum telefondan oyuna girerken geçersiz ip gibi uyarı alıyorum diye 1 saate düzelltiler sanırım teşekkürler ilginiz yardımlarınız için.