Gönderen Konu: manjaro üzerinde Vmware Workstation 12 player nasıl kurulur ?  (Okunma sayısı 1942 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaşlar merhaba. Linux kullanmaya yeni başladım. Manjaro kde son sürüm yükledim .manjaro  üzerinde Vmware Workstation 12 player nasıl kurulur ? Açık açık anlatabilir misiniz lütfen . Teşekkür ederim.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=52980.msg599759#msg599759

sadece kernel işlemi için arch wiki sayfa bağlantısı verdiği kısmı dikkatle yapmalısın

Anladım o dediğiniz kısmı yapmaks zorunda mıyım. Hata vermez ise yapmama gerek var mı?  Teşekkür ederim.

yeni 4.7 kernel  ise işleme gerek yok işlemin tamamını anlatmıştım fakat daha üst kernel de işlem değişecektir.

şu kısım
https://wiki.archlinux.org/index.php/VMware
Kod: [Seç]
Kernel modules fail to build after Linux 4.9
On VMware Workstation Pro 12.5.2, the module source needs to be modified to be successfully compiled under kernel 4.9 [2].
# cd /usr/lib/vmware/modules/source
# tar xf vmmon.tar
# mv vmmon.tar vmmon.old.tar
# sed -i 's/uvAddr, numPages, 0, 0/uvAddr, numPages, 0/g' vmmon-only/linux/hostif.c
# tar cf vmmon.tar vmmon-only
# rm -r vmmon-only
# tar xf vmnet.tar
# mv vmnet.tar vmnet.old.tar
# sed -i 's/addr, 1, 1, 0/addr, 1, 0/g' vmnet-only/userif.c
# tar cf vmnet.tar vmnet-only
# rm -r vmnet-only

Anladım bende yeniyim çok anlamıyorum. Bu resimde ki kısma kadar kursam hata vermez ise diğer eklemeleri yapmam gerekiyor mu? Teşekkürler yardımlarınız için.

bak wikide anlatım var bağlantısını verdim  Vmware Workstation 12 player kuracaksan sadece , wikiden faydalan

Alıntı
Download the latest VMware Workstation Pro or Player (or a beta version, if available).
Start the installation:

Teşekkürler

Rica ederim . Takıldığın yer olursa yardımcı olmaya çalışırız.

NOT: anlatımda # root olarak yapılacağı anlamına gelmekte komut başlarında # varsa root ister

sudo sh VMware-Player-12.5.4-5192485.x86_64.bundle --eulas-agreed --console -I bu kısımı bu şekilde giriş yapıyorum. dizin yok diyor. ne yapmam lazım?

İndirdiğin dosyanın konumunda sağ tık ile terminal açıp yazıyormusun komutu ?

« Yanıtla #10 : »
Kurulumu yaparken senin anlattığın yere kadar olan olanları yaptım dosyanın tam adını kopyaladım öyle direk yapıştırdım onayladım yanlış mı yapıyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Mart 2017 - 17:56:40
Terminal penceresini kapatıp dediğiniz şekilde yapsam önceki işlemler güncellemeler felan yaptı iptal olur mu ki

« Yanıtla #11 : »
indirdiğin dosya nerede ise o kısıma git yanı genelde download klasörüne iner farklı alana indirmedin ise inen dosyanın olduğu klasörü aç boş alana sağ tıkla ve terminal aç de komutu o şekilde ver.

« Yanıtla #12 : »
Hemen deniyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : [time]14 Mart 2017 - 18:04:51[/time]
Bu şekilde hata verdi
« Son Düzenleme: 16 Mart 2017 - 11:56:39 Gönderen: plazma »

« Yanıtla #13 : »
Dosya indirilsin video anlatım hazırlıyorum. Ayrıca çıktıları resim ile değil kopyalayıp kod etiketi içinde paylaşmalısın. :))

« Yanıtla #14 : »
Çok sağol. Gerçekten uğraştım epey olmadı .Teşekkür ederim yardımların için

« Yanıtla #15 : »
Daha önce ilk kurulumda birçok hata almış deli olmuştum arch wikisinden hatalarımı bulup anlatım yapmıştım. şuan dosya indi video anlatım hazırlayacağım.Bekle

« Yanıtla #16 : »
Tekrardan çok sağolun .bekliyorum sizi

« Yanıtla #17 : »
Benim sistemimde bazı sorunlar var. Fakat bundan olduğunu sanmıyorum kurulumu sağlayamadım araştırıyorum bu arada farklı öneriler gelebilir.

[root@ata Downloads]# sh VMware-Workstation-Full-12.5.4-5192485.x86_64.bundle --eulas-agreed--console -custom -I
Extracting VMware Installer...done.
VMware-Workstation-Full-12.5.4-5192485.x86_64.bundle: satır 302: /tmp/vmis.4qW4lQ/install/vmware-installer/vmware-installer: Erişim engellendi

« Yanıtla #18 : »
Virtualbox kurulumu var ise eğer onu da kurabilirim sıkıntı olmaz yeterki sanal pc kurabileyim

« Yanıtla #19 : »
yaourt -S virtualbox
sudo modprobe vboxdrv
sudo gpasswd -a $USER vboxuserskurulum bu şekilde

« Yanıtla #20 : »
Bu 3 kod ile kurabilir miyim başka koda gerek yok değil mi ?

« Yanıtla #21 : »
ilk komot kuracak diğerleri de aktif hale getirecektir sonrasında menüde oracle  şeklinde ararsan çıkmalı
sorun olursa yeniden başlat sistemi öyle dene
« Son Düzenleme: 14 Mart 2017 - 21:00:24 Gönderen: ata1 »

« Yanıtla #22 : »
Buradan hangisini seçeyim yükleme işlemi için hangi sayıyı gireyim?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : [time]14 Mart 2017 - 22:40:59[/time]
Resim attım gözüküyor mu ki
« Son Düzenleme: 16 Mart 2017 - 11:57:33 Gönderen: plazma »

« Yanıtla #23 : »
öncelikle yaourt komutu root olarak kullanılmaz  ve  düz kernel ise farklı lts ise yada yamalı kernelse başka şu şekilde
uname -a yukarıdaki komut ile çıktında yazan kernele göre kur
for linux kernel choose virtualbox-host-modules-arch
for other kernels choose virtualbox-host-dkms

« Yanıtla #24 : »
yani sırası ile bu şimdi verdiklerini mi gireyim  kusura bakma seni yoruyorum.