Mysql Workbench Açılmıyor

Başlatan Source, 13 Mart 2017 - 16:42:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Source

Merhaba arkadaşlar mysql-workbenc kurdumda ilk başta açılıyordu fakat bazı teknik sorunlar yaşıyordum program üzerinde bir paket eksikliğinden kaynaklanıyordu sanırım daha sonra sildim neyse bir kaç yol denedim sorun çözümü için sonra tekrar kurdum bu sefer arayüz hiç gelmedi terminalden çalıştırdığımda ise bu hatayı döndürüyor yardımcı olabilecek varmıdır?

(mysql-workbench-bin:4758): Gtk-WARNING **: Unable to locate theme engine in module_path: "pixmap",

(mysql-workbench-bin:4758): Gtk-WARNING **: Unable to locate theme engine in module_path: "pixmap",

terminate called after throwing an instance of 'Glib::FileError'
Aborted (core dumped)

alorak

Alıntı yapılan: Source - 13 Mart 2017 - 16:42:15
Merhaba arkadaşlar mysql-workbenc kurdumda ilk başta açılıyordu fakat bazı teknik sorunlar yaşıyordum program üzerinde bir paket eksikliğinden kaynaklanıyordu sanırım daha sonra sildim neyse bir kaç yol denedim sorun çözümü için sonra tekrar kurdum bu sefer arayüz hiç gelmedi terminalden çalıştırdığımda ise bu hatayı döndürüyor yardımcı olabilecek varmıdır?

terminate called after throwing an instance of 'Glib::FileError'
Aborted (core dumped)

Hangi sürümü kullanıyorsunuz? 6.1.7 sürümünde düzelmiş olabilir gibi bir cevap var.
Bug içeriği
özgürlük için

Source

6.3.6 sürümünü kullanıyorum.

guestwho

Sanki "mysql-workbench-bin" açılış esnasında bir dosyayı arıyor da bulamıyor gibi. Şu komutla arka planda zincirleme sistem çağrıları yürütülürken, bu sistem çağrıları hangi dosyalara erişmeye çalışıyor daha iyi görebilirsin:

strace -e trace=file mysql-workbench-bin

Bir de daha önceden ev dizininde mysql 'e ait konfigürasyon dosyaları falan var mıydı ona da bakalım:

locate ~ | grep -i .mysql
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!