Skype Linux uygulaması beta sürümüyle yeni özellikler kazanıyor

Başlatan OnLive, 13 Mart 2017 - 00:21:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnLive

Skype Linux uygulaması geçtiğimiz yılın temmuz ayında ortaya çıkmıştı. Skype'ın mühendislik ekibi o günden bu yana açık kaynaklı bir platform olan Linux'un özelliklerini işlemeye ve daha "kullanıcı dostu" hâle getirmeye devam ediyor. Bu çalışmalarda önemli bir mesafe kaydeden ekip, uygulamanın "alfa" aşamasından çıktığını ve ilk beta sürümünün hazır hâle geldiğini duyurdu.

Beta sürümüyle Skype'ın Linux uygulaması yeni özellikler de kazanıyor. Söz konusu özelliklerle günlük iletişimin daha kolay hâle gelmesi amaçlanıyor. Skype Kredileri ile sabit hatların ve mobil numaraların aranabilmesi yeni özellikler arasında yer alıyor.

Buna ek olarak, uygulama üzerinden başka platformlardaki Skype kullanıcılarıyla video sohbet gerçekleştirilebiliyor ve masaüstü paylaşımı yapılabiliyor.

Skype Linux uygulamasının arayüzü daha fazla bilgi verecek

Beta sürümüyle birlikte Skype Linux uygulamasının arayüzü kullanıcılara daha fazla bilgi gösterecek. Okunmamış mesaj sayısı ve listedeki kişilerin "Dışarıda" ya da "Rahatsız Etmeyin" gibi durumlarını da arayüzde görmek mümkün olacak. Uygulama, Skype'ın web sitesi üzerinden indirilebiliyor.

(Kaynak)
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

gecegezen

skype grup video araması için çok seviyordum 4.3 çıkardığından bu özelliği kapatılar ve o zamandan beri çıkardıkları hiç bir sürümü begenedim alterantivi çok aradım bir tek google hangout güzel gibiydi ama oda kullanması çok karışıktı. Gerçi artık ihtiyatimda kalmadı.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw