ubuntu kurulumunda siyah ekran

Başlatan bedovi, 12 Mart 2017 - 00:56:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedovi

ubuntuyu rufus ile yazdırdığım usb flash diskle kurmaya çalışıyorum. kurulumda anlatılan her şeyi yaptım. flashı takıp bilgisyarı yeniden başlatınca siyah ekranda kalıyor. ubuntuya dair hiç bir yazı ibare vs. yok. sadece siyah ekranda kalıyor. flashı çıkarıp tekrar yeniden başlattığımda windowsu sorunsuz açıyor.

guestwho

BIOS ayarlarından sistemi USB üzerinden başlatma seçeneğine öncelik verip başlatmayı denedin mi ? Denediysen şu başlığa da bakabilirsin:

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=48774.0

Bunun gibi pek çok başlık var. Olmadı bir de "unetbootin" ile yazdırmayı dene ISO dosyasını.
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

ata1

Burada net anlayamadım acaba bir flasha yazdırlıp diğer flasha kurulum mu yapıldı ? yada bir iso flasha yazdırılıp normal diske mi kurulmaya çalışıldı ?

Alıntı yapılan: bedovi - 12 Mart 2017 - 00:56:03
ubuntuyu rufus ile yazdırdığım usb flash diskle kurmaya çalışıyorum.

bedovi

Alıntı yapılan: guestwho - 12 Mart 2017 - 03:29:30
BIOS ayarlarından sistemi USB üzerinden başlatma seçeneğine öncelik verip başlatmayı denedin mi ? Denediysen şu başlığa da bakabilirsin:

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=48774.0

Bunun gibi pek çok başlık var. Olmadı bir de "unetbootin" ile yazdırmayı dene ISO dosyasını.

forumdaki konularda ubuntu yükleme ekranı geldiğinden bahsediyor bende öyle bişey olmuyor sadece ekran kapanıp açılmaya başlıyor bazende siyah ekranda öylece kalıyor. boot önceliğini zaten usb flash diske verdim. anlatılanların hepsini yaptım, unetbootin de kullandım ancak sonuç değişmiyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Mart 2017 - 17:11:08

Alıntı yapılan: ata1 - 12 Mart 2017 - 03:33:39
Burada net anlayamadım acaba bir flasha yazdırlıp diğer flasha kurulum mu yapıldı ? yada bir iso flasha yazdırılıp normal diske mi kurulmaya çalışıldı ?

Alıntı yapılan: bedovi - 12 Mart 2017 - 00:56:03
ubuntuyu rufus ile yazdırdığım usb flash diskle kurmaya çalışıyorum.
isoyu flasha yazdırıp diske kurmaya çalıştım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Mart 2017 - 18:16:07

Ayriyetten şu an farkettim. Boş usb takıp açmaya çalıştığımda da aynı sorun var.