Play on linux w.o.t kurulum problemi

Başlatan pitikiti, 11 Mart 2017 - 20:42:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pitikiti

İyi günler plan on linux ta world of tanks kurmaya çalışıyorum fakat .exe dosyaları kurulurken çıkan ara ekranlar vardır. Mesala oyunu kurmam için internet explorer 8 kurmam gerek fakat kurulum için gelen ara ekran yani next deyip programın kurulumunu onayladığınız ekran küçücük bir simge olarak gözüküyor.
Bu ekranı göremediğim için istediğim programlarıda kuramıyorum. Aşağıdaki ekran görüntüsünde 1 ile işaretlediğim yer ie8 kurulumunun grafik ekranı o kadar küçük bir simge ki hiçbir işlem yapmak mümkün değil 2 ile işaretlediğim ise ie8 in kurululumunun çalıştığını göstermek için. Şimdi bu grafik ekranı simge şeklinde küçücük çıkıyor üstelik playon linux sürümünüde değiştirdim fayda etmedi.
Kendi içinden wine sürümlerini değiştirdim fayda etmedi acaba bu grafik ekranının görünmemesinin sebebi nedir. Yani playonlinux taki bir bug mı yoksa benim bilgisayarımda eksik olan birşeylermi var.
Bir ekran görüntüsü daha koyuyorum takıldığım grafik ekranının o andaki terminal çıktısı.
Ekran kartı sürücülerim kurulu daha önce kurulumunu sorunsuz yapmıştım linuxta bu oyunun şimdi neden yapamıyorum anlayamadım.Neden böyle bir hata verdiğini düşünüyorum ?

İnsanlarmı hikayeleri anlatır hikayelermi insanları ?

ata1

winetricks ie8
Alıntı Yap6, Make sure your winecfg is 32 bit. Install (as a normal user) Internet Explorer 8 by winetricks (don't enable any updates during the installation) and after run the IE8 by wine.
Now run IE8:
wine 'C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore'
If it runs and you can browse with IE8, then all is ok. Otherwise you should make a new wine profile (google for WINEPREFIX) or just remove your old ~/.wine folder if you don't need the rest programs anymore earlier installed by wine.