[Çözüldü] Uygulama Kuramıyorum NAsıl DÜzelir?

Başlatan ErtugrulTRN, 11 Mart 2017 - 13:15:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ErtugrulTRN

Herhangi Bişey Kurmaya Çalışınca Yada Update Yapmaya Calışınca Bu Hatayı Alıyorum.:
CtOS:~$ sudo apt-get install -f
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'steam.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'webupd8team-ubuntu-java-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'obsproject-ubuntu-obs-studio-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: /var/lib/dpkg/lock kilidi alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: Yönetim dizini (/var/lib/dpkg/) kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?

Nasıl Düzeltirim?

Kaleihan

echo "Dir::Ignore-Files-Silently:: \"(.save|.distUpgrade)$\";" | sudo tee /etc/apt/apt.conf.d/99ignoresave
KOmutundan sonra bilgisayarı yeniden başlatın düzelir.
sudo reboot

ata1

Alıntı YapE: Yönetim dizini (/var/lib/dpkg/) kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?

paket yükleyici açık en kolay yolu yeniden başlatıp sistemi tekrar denemek
sudo apt-get install -f

ErtugrulTRN

Saolun Hallettim Aynı Hatayı Alan Olursa Çözüm:
pc yi kapatıp açın.
----
sudo apt-get update
---

ve son :)