[Çözüldü] Ubuntuyla 14.04 ,16.04 , 16.10 gibi sürümleri kurmuyor!!!

Başlatan enesbytmr, 09 Mart 2017 - 19:12:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

enesbytmr

Öncelikle emek harcayıp geldiğin için teşekkürler.Benim sorunum aslında birden fazla ilk olarak kaliden başlıyım

Kali Linuxu kurdum fakat kullanıcı adı şifre girdikten sonra donuyor fakat numlock capslock ışıklarında donma yok ya da işlemci fanı sonuna kadar çalışıyor durduramıyorum araştırdım fakat bişey yapamadım.

ikici sorunum Ubuntuyla 14.04 ,16.04 , 16.10 gibi sürümleri kurmayı denedim ama ubuntu yazısının altındaki noktalar 1 veya 3 te donuyor kuruluma başlamıyor şuanda windows 10 kullanıyorum rufus win32imager gibi programları denedim nafile ayrıca nomodeset yazdım ama bir sonuç alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum

Bilgisayar özelliklerim;
işlemci         = i7 6700HQ 2.6 GHz Turbo ile 3.5 GHz
Ram              =16GB DDR4 2133Hz
Ekran Kartı =Nvdia GTX950M 4GB

Yaptigim seyler
Bios güncellemek ve nomodeset kullanmak

illedelinux

İki sorundan birini yaşıyorsun, ya isoların md5 karakterleri uymuyor ya da virüs darbesine maruz kalmışsın...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

enesbytmr

Alıntı yapılan: illedelinux - 09 Mart 2017 - 19:14:23
İki sorundan birini yaşıyorsun, ya isoların md5 karakterleri uymuyor ya da virüs darbesine maruz kalmışsın...
md5 kontrolü yaptım

remziyapar

enesbytmr

remziyapar

[mention=619812]@enesbytmr[/mention] Çok hızlı oldu elinde 12.04 sürümü varmıydı hemencecik denedin. Şunu yapabilir misin bir. Ubuntu kurulumu yaparken o noktaları gördüğün anda esc tuşuna basıp ordaki hataları buraya aktarabilir misin ?

ata1

enesbytmr

Alıntı yapılan: remziyapar - 09 Mart 2017 - 19:30:35
[mention=619812]@enesbytmr[/mention] Çok hızlı oldu elinde 12.04 sürümü varmıydı hemencecik denedin. Şunu yapabilir misin bir. Ubuntu kurulumu yaparken o noktaları gördüğün anda esc tuşuna basıp ordaki hataları buraya aktarabilir misin ?
Sabahten beri bunla uğraşıyorum başlığa denk gelip denemiştim

illedelinux

Bilgisayarında bir sorun var gibi geliyor bana, çünkü hem Debian Hem Ubuntu'da sorun yaşaman bunu gösteriyor...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

remziyapar

[mention=619817]@enesbytmr[/mention] Anldım hocam. Peki dediğim çıktıları görebilme şansımız varmıdır ? esc yaptığın zaman ne diyor.

ata1

Bios durumunuz nedir ? güncel mi ? sorun bios ayarlarında gibi duruyor.

enesbytmr

Alıntı yapılan: remziyapar - 09 Mart 2017 - 19:38:59
[mention=619817]@enesbytmr[/mention] Anldım hocam. Peki dediğim çıktıları görebilme şansımız varmıdır ? esc yaptığın zaman ne diyor.
hocam malesef

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Mart 2017 - 19:42:56

Alıntı yapılan: ata1 - 09 Mart 2017 - 19:40:33
Bios durumunuz nedir ? güncel mi ? sorun bios ayarlarında gibi duruyor.
[mention=619820]@ata1[/mention] nasıl bakıcam yardımcı olabilirmisiniz ?

ata1

Marka ve modelinize göre arayacaksınız .  her markanın yardım destek sayfaları var. son yayınlanan bios ile sizdekini karşılaştırın.

enesbytmr

[mention=619820]@ata1[/mention]
Bios vendornamerican megatrends
Version 206
Vbios version 1033.I019x550vx.001
Ec version F0sl0c00 benimki bu suanda guncel varmi ona bakıyorum

ata1

[mention=619826]@enesbytmr[/mention] Bilgisayarınızın markasının yardım yada sürücü indir sayfasından karşılaştırın güncel değilse güncelleyip kurulum deneyin derim.

enesbytmr

Alıntı yapılan: ata1 - 09 Mart 2017 - 19:50:44
[mention=619826]@enesbytmr[/mention] Bilgisayarınızın markasının yardım yada sürücü indir sayfasından karşılaştırın güncel değilse güncelleyip kurulum deneyin derim.
güncelleyip geri dönücem bu arada cevap veren herkese teşekkürler

bugra9

Başlık çözüldü olarak işaretlenmiş ama nasıl çözüldüğünden bahsedilmemiş. Aynı sorunla karşılaşan kişilerin de hızlıca çözüme ulaşabilmesi için nasıl çözdüğünüzü yazabilir misiniz?