Ana Sayfa

Başlatan Bedreddin, 21 Aralık 2008 - 11:25:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bedreddin

Anasayfanın tasarımı değişmiş, ben mi yeni fark ettim bilmiyorum ama, ufak bir şey fark ettim. Giriş yapmadan ana sayfayı açtığımızda solda bir menü çıkıyor, bu menü üye girişi yapıldıktan sonra çıkmıyor. Bilinçli olduğunu sanmadığım için belirteyim dedim.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

eren

Hatayı tekrarlayamadım maalesef. Ekran görüntüsü koyarsanız bakarım.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Sypro

Anasayfa'da Anasayfa, Forum.. Giriş, Kayıt diye giden menünün yanında iki tane ufak üçgen var. Onlara basarak sağ ve soldaki menüleri kapatabiliyorsunuz, belki daha önce kapatmışsınızdır farkında olmadan, o yüzden oluyordur. Çünkü hatayı ben de tekrarlayamayınca hata olmadığını, sadece dikkat edilmemiş bir ayrıntı olduğunu düşündüm.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Exodus

Anasayfada forum kullanici girisi ve kullanici ozelliklerinin gorundugu bolum kalkmis, bence yeniden eklenmesi hos olabilir.
Arch Linux FTW!

Bedreddin

Sorunum Sypro'nun dediği konuymuş. Ama şu anda da bir sıkışma var menülerde, çok önemli olmasa da düzeltilse daha iyi olabilir.

bu hasret bizim!

eren

Tarayıcınızı kontrol edin derim. Firefox, Opera, Netscape ile baktım hiç sorun yok, Levent de bakıyor şu anda onda da sorun yok. Zaten kodlar standart html, sorun olması imkansız.

[IMG]http://img32.picoodle.com/img/img32/3/12/21/t_ubuntum_e7592e3.png[/img]
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Bedreddin

Hayret bir şey, şimdi tekrar açtım düzgün gözüküyor. Poz verirken aklın neredeydi a Firefox?! :) Bu arada konusu geçmişken, yabancı sayfalara giden bağlantıları çevirsem, Ubuntu-TR sunucularında Türkçe olarak yayınlanması mümkün müdür?
      bu hasret bizim!

teneke

Alıntı yapılan: Exodus - 21 Aralık 2008 - 17:30:51
Anasayfada forum kullanici girisi ve kullanici ozelliklerinin gorundugu bolum kalkmis, bence yeniden eklenmesi hos olabilir.
@Exodus'un dediği  ana sayfadaki kullanıcı ğiriş kutucuğu,ve altındaki iletiler,profil vb.yazılar yok.ana çubuktaki profil bilgilerinden ulaşabiliyorsunuz iletilere örneğin.
-kullanıcı girişi sağ üstte yazı halinde ğözüküyor.

eren

Alıntı yapılan: Verbatim - 21 Aralık 2008 - 19:29:26
Hayret bir şey, şimdi tekrar açtım düzgün gözüküyor. Poz verirken aklın neredeydi a Firefox?! :) Bu arada konusu geçmişken, yabancı sayfalara giden bağlantıları çevirsem, Ubuntu-TR sunucularında Türkçe olarak yayınlanması mümkün müdür?

Mümkün hatta biz onunla uğraşıyoruz ancak yoğunluktan çeviremedik. Harika olur hatta. :D

Bedreddin

Eğer uğraşılıyorsa, henüz sıra gelmemiş yazıları alayım en azından, daha çabuk bitmiş olur ;)
      bu hasret bizim!

eren

Alıntı yapılan: Verbatim - 21 Aralık 2008 - 19:48:53
Eğer uğraşılıyorsa, henüz sıra gelmemiş yazıları alayım en azından, daha çabuk bitmiş olur ;)

Listelendi ama daha kimse başlamadı. Sizin kendi bölümünüzde bağlantı verilen adresleri çevirebilirsin. www.ubuntu.com Drupal resmi şablonu mevcutmuş, www.ubuntu.com'u komple çevirmeyi düşünüyoruz ama büyük iş. O olursa ana sayfayı www.ubuntu.com'un aynısı ve Türkçesi haline sokabiliriz.

Bedreddin

Bizim bölümde bağlantı yok? Ben Ubuntu Çeviri bölümünde değilim bu arada, sanırım bağlantılar orada. Tamamen çeviri olursa güzel olur ama çok zorlar o da söylediğin gibi. Bu arada, Drupal resmi şablonu aşağıdaki sitelerin kullandığı mı?

http://ubuntu.hu/
http://ubuntu-uk.org/
      bu hasret bizim!

eren

Alıntı yapılan: Verbatim - 21 Aralık 2008 - 20:01:34
Bizim bölümde bağlantı yok? Ben Ubuntu Çeviri bölümünde değilim bu arada, sanırım bağlantılar orada. Tamamen çeviri olursa güzel olur ama çok zorlar o da söylediğin gibi. Bu arada, Drupal resmi şablonu aşağıdaki sitelerin kullandığı mı?

http://ubuntu.hu/
http://ubuntu-uk.org/

Ta kendisi. :D Bu arada FCM bölümünde konu açıp orada çevirebilirsiniz, sorun olmaz. Yapılacak iş çok, eğer tercüme konusunda sıkıntı yaşamazsak o şablona geçeceğiz Drupal ile ama tabi ana sayfa için smf portal dan kurtulmak gerek, o zaman forum teması da değişebilir.

Bu arada bizim Ubuntu teması da resmi SMF Ubuntu teması olma yolunda ilerliyor. Ubuntu Hollanda geçti. SMF 2.0 için tema uyarlama çalışmalarım devam ediyor.

Bedreddin

Pekala o zaman en kısa zamanda başlayacağım çevirmeye. Kısa zamanda altından kalkarız umarım. Tema konusunda kolaylıklar dilerim, umarım temanın resmi tema olması yolunda bir engelle karşılaşmazsın :)
      bu hasret bizim!