Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO İçin Yenilikçi Fikirleriniz!

Başlatan Gimp Uzmanı, 21 Aralık 2008 - 10:11:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

@eribol, Ubuntu'nun sunduğu ffmpeg paketi geçiş paketi olarak işaretlenmiş ve ffmpeg yerine libav[1] kaynak olarak kullanılıyor. libav'in temeli ffmpeg'miş[2]. Arch ise ffmpeg kaynağını kullanıyor. Sanırım bu yüzden karışıklık var.

[1] http://libav.org/
[2]
Alıntı YapIt originates from the FFmpeg codebase, but goes its own way these days, providing its users with reliable releases and a clear vision how to go forward.

eribol

Teşekkürler @if. Çok garip ve bana göre gereksiz bir durum olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.

if

eribol

Alıntı yapılan: eribol - 14 Aralık 2012 - 22:36:52
Yanlış yerde mi bu istekte bulunuyorum bilmiyorum. Daha uygun bir başlık varsa kusura bakılmasın.

Bir kaç gündür ffmpeg ile ilgili belge arıyorum ama çok karmaşık. Kötü yanı her bir sürümünde komut seti değişmiş gibi bir izlenim veriyor. Nette araştırdığım bir kaç yerde uyguladığım komutlar farklılık arzediyor. Hatta Ubuntu ile Arch arasında dahi bir komut çalışırken diğeri çalışmayabiliyor(bunun sebebi ne tam olarak bilemiyorum). Bununla ilgili kapsamlı bir yazı yazılabilirse yerinde olacağını düşünüyorum. ffmpeg ile ekran görüntüsü, ses, belli bir pencerenin görüntüsü, video kesme, birleştirme gibi bir çok işlem yapılabiliyor. Bunun yanı sıra programlamacılar için de iyi bir araçtır kendisi. Demek istediğim bir çok kitleye hitap edebilecek bir yazı dizisi hiç fena olmaz.
Yeni sayfaya geçiş yapılmış olduğundan asıl isteğim göz ardı edilmesin diye buraya da bir alıntı yapayım. Kusura bakılmaz umarım :)

cagriemer

Kusuru mu olurmus @eribol. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31661 basliginda birkac kullanim ornegi vardi ama daha detaylisini istiyorsunuz herhalde. Ben dergi yazarlarina da bir hatirlatma yapayim onlarin da akillarinda olsun yeni sayi icin.

eribol

Alıntı yapılan: cagriemer - 17 Aralık 2012 - 00:12:26
Kusuru mu olurmus @eribol. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31661 basliginda birkac kullanim ornegi vardi ama daha detaylisini istiyorsunuz herhalde. Ben dergi yazarlarina da bir hatirlatma yapayim onlarin da akillarinda olsun yeni sayi icin.
Teşekkürler @cagriemer. Aslında sadece detaylı değil ayrıca güncellenmiş bir belge, aradığım. ffmpeg ile ilgili bazı belgelere baktığımda komut setlerinin bir kısmı değişmiş gibi. Bu tür programların öyle her sürümde değişmesi hoş olmasa da sanırım ki ffmpeg son sürümünde bir çok değişikliğe gitmiş ya da ben bir şeyleri gözden kaçırıyorum. Her durum için de dergide böyle bir yazı eminim ki güzel olacaktır. Uzatılıp programlama konusuna da dahil edilebilirse ayrıca büyük bir teşekkür etmemiz gerekir :)

yakusha

Full Circle Magazine LibreOffice özel sayısı yayınlanmış; Sudo dergisinde de seri halinde 10 makale yayınlanmış olarak görünüyor?

Sudo Dergisi LibreOffice özel sayısı  yapılsa nasıl olur?
Artık bu forumu kullanmıyor.

heartsmagic

Arkadaşlar değerlendirirler sanırım bu öneriyi @yakusha, teşekkürler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.