Ubuntu masaustu acilmiyor

Başlatan mesute, 07 Mart 2017 - 14:55:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mesute

Arkadaşlar amd 16.60 ekran kartı driver kurdum daha sonra pc yi yeniden başlattığımda şifremi giriyorum ama masaüstü açılmadan tekrar şifre ekranına atıyor beni yardımcı olursanız sevinirim tșk

remziyapar

[mention=619645]@mesute[/mention]

Ya aynısını yaşadım ama nasıl çözdüm hatırlamıyorum. Sanırım grub menüsünde ubuntu gelişmiş seçeneklerden recovery modda bozuk paketleri onar diyerekten problemi çözmüştüm. Öyle hatırlıyorum. Bi deneyebilr misn.

ata1

kanki5659

Merhaba bu meretten dolayı 3kez format attım bugün sabahtan beri artık iş inada bindi
Yardım lütfen

turkerataturk

Ati driver ları kullanmanı önermem cunku hepsi sorununlu temiz kurulum yap ve driverlarini kurma.
Benim bir pc de ati ne na zaman kursam pc cokuyor cok sey denedim sorun duzelsede stabil olmuyor.
Cozum nvidia kart kullanmak.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

mendirec

@kanki5659, @mesute, büyük ihtimalle sorunun kaynağı Secure Boot. BIOS/UEFI üzerinden Secure Boot'u kapatıp dener misiniz?

kanki5659

Yardımcı olabilir misiniz anakartım UEFI desteği yok ve bios ta boot sekmesinde security de sadece şifre konulabilir ve kapalı o ayar.
Tahminim ekran kartıyla alakalı atinin desteğini kestiği bir model "radeon hd4650" . Ekran kartı driver ini kaldırınca giriş yaptı fakat çözünürlük düştü ve değişmiyor.
Atinin sitesinde bulunan driver ı indirip kurmaya çalıştım fakat flgx (yazım hatası olabilir)  dosyası eksik dedi catalys kuruldu fakat driver eksik olduğundan catalys açılırken driver ı yükle yazıyor ve ekran kartımın driver ini bulamıyorum eski bir ppa bulabildim sadece o da 404 veriyor ubuntunun yüklediği driver nereden çekip kurabilirim acaba...

Kafamda deli sorular...

Yardımlarınızı bekliyorum

mendirec

Çıktılara bakabilir miyiz? https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0

Moto G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emin.gunyer

Benimde nvidia ekran kartı var diğer gücellemeler kısmında var ayarları kaydet diyorum şifremi giriyorum ama indirmiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi