[Çözüldü] C Dosyalarını Kolay Derleme

Başlatan ytcikisir, 05 Mart 2017 - 00:56:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ytcikisir

Merhabalar,
Netbeanste C üzerine çalışıyorum ancak yaptığım programı derleyebilmek ve inceleyebilmek için
gcc program.c
./a.out

yazmam gerekiyor ve bu yorucu ve zaman alıcı bir şey. Daha kısa yoldan yapmanın yolu var mı?

semm

sureklı yazmana gerek yok üst yön tusunu kullan eski yazdıgın komutlar gelir :D seri derlersin ozaman tabi başka bir isimde dosya olusturduğun zaman onu bırdaha yazman gerekir.

ytcikisir

Limonata

Selamün Aleyküm. Netbeans'de üstte yeşil renkli 'Run' diye bir buton var, üçgen şeklinde. Ona tıklayınca direk çalışmıyor mu? Yok olmuyorsa o zaman Qt Creator, Eclipse, Code::Blocks gibi IDE'ler mevcut, bunlardan birini kullanabilirsin.

eronis

Geany kullan ?

sudo apt install geany
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ytcikisir

Alıntı yapılan: Limonata - 05 Mart 2017 - 01:55:44
Selamün Aleyküm. Netbeans'de üstte yeşil renkli 'Run' diye bir buton var, üçgen şeklinde. Ona tıklayınca direk çalışmıyor mu? Yok olmuyorsa o zaman Qt Creator, Eclipse, Code::Blocks gibi IDE'ler mevcut, bunlardan birini kullanabilirsin.

O çalışıyor ancak ben Windowstaki gibi olsun isterdim.

Alıntı yapılan: eronis - 05 Mart 2017 - 02:15:11
Geany kullan ?

sudo apt install geany

Geany'de Kabuk Bulunamadı hatası alıyorum.

Limonata

[mention=619479]@ytcikisir[/mention]
Windows'ta nasıl oluyor? Ben aynı çalışıyor diye biliyorum. Sonuçta bu tür yazılımlar çapraz platform olduğu için aynı çalışırlar.

eronis

The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ytcikisir

Source

C için jetbrains clion IDE'yi öneririm.Aynı zamanda üniversite öğrencisi iseniz jetbrains in tüm ürünlerini ücretsiz kullanabilirsiniz.

Death Pro

Eclipse Mars sürümünü kullan bi istersen gayet kullanışlı...

ytcikisir

Arkadaşlar her şey için teşekkür ederim. MonoDevelop uygulaması ile hallettim.

freeman

Birinizde Makefile denen bir şey var dememişsiniz.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.