[Çözüldü] sistem güncelleme

Başlatan nelanbu, 04 Mart 2017 - 12:02:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nelanbu

s.a arkadaşlar bilgisayarı ilk aldığım zaman sistem güncellemesi yaptığımda ekran kartından dolayı olduğunu düşündüğüm bir sorun vardı pc açılınca ekran kararıp grup atıyor du bir türlü bilgisayar açılmasına rağmen masa üsütüne gelemiyordum. şimdi yine sistem güncelleme uyarısı verip duruyor.Güncelleme yapıp yapmamakda çekiniyorum güncelleme yapamk istiyorum ama yine aynı sorun yaşarsam tekrar sistemi geri yükleme vs.. işleri canımı sıkıyor.. Nasıl problemsiz bir güncelleme yapabilriim.?

nelanbu

Bu konu hakkında ustalardan bir yorum yokmu?

UNC

[mention=628938]@nelanbu[/mention]

Tamamen senin insiyatifine kalmış bişey yedek alıp güncelleyebilirsn.

edit : yardım gerektiren bir durum olursa ozaman yardımcı olacak birileri herzaman var.

illedelinux

Bu gibi sorunlar nadiren olur, ancak yine sorun çıkma ihtimali var diye de güncelleme yapmamak pek dogru değil, yani kaza yaparım diye yeni aldığın arabayı sürmemek gibi...
Sorun çıkarsa forumdan yardım alma şansın var, maalesef hiç bir şey tam istendiği gibi dört dörtlük olmaz, her şey olduğu kadardır, daha ötesi şanstır...
Bildiğini düşünüyorum ama ben yine de komutları vereyim, bu iki komut sistemi günceller, umarım aynı sorunu yaşamazsın...
sudo apt-get update   
sudo apt-get upgrade
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

nelanbu

Alıntı yapılan: illedelinux - 21 Temmuz 2017 - 21:23:17
Bu gibi sorunlar nadiren olur, ancak yine sorun çıkma ihtimali var diye de güncelleme yapmamak pek dogru değil, yani kaza yaparım diye yeni aldığın arabayı sürmemek gibi...
Sorun çıkarsa forumdan yardım alma şansın var, maalesef hiç bir şey tam istendiği gibi dört dörtlük olmaz, her şey olduğu kadardır, daha ötesi şanstır...
Bildiğini düşünüyorum ama ben yine de komutları vereyim, bu iki komut sistemi günceller, umarım aynı sorunu yaşamazsın...
sudo apt-get update   
sudo apt-get upgrade
Konutları girdiğimde eksik dosya gibi bişey çıktı.. Bende ayarlardan yaptım.. Güncelleme yaptı reset attım bir sorun çıkmadı gibi yeni sürüm uyarısı verdi bende yükselt yaptım şuan yükseltme yapıyor.. 16 ya yükseliyor 14 kullanıyordum.. Bu arada bu mesajdan birkaç gün önce güncelleme yapıp yine sorun yaşadım ısrarla yine denedim bu akşam tabi recovery yaptım hata olunca bakalım bu sefer başarı sağlayacakmıyım :))