[Çözüldü] NTFS dosya sitemindeki usb belleği ubunutu tanımıyor.

Başlatan nelanbu, 04 Mart 2017 - 11:24:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nelanbu

s.a arkadaşlar deneme amaçlı olarak usb belleğimi windows da ntfs evirdim.( ubunutu da yapamadığım için ) içinde birkaç bişey yükledim.geldim bilgisayara taktım usb gördü fakat dosya bozuk gibi bir hata verdi içine giremiyorum usb nin.. sonra usb otg ile telefona bağladım sorun yok telefonda usb belleğe erişim sağlıyor içine girip dosya ekleyip bakabiliyorum.. Neden ubuntuda hata alıyorum nasıl düzeltirim bu durumu..

hatas

Alıntı yapılan: nelanbu - 04 Mart 2017 - 11:24:06
s.a arkadaşlar deneme amaçlı olarak usb belleğimi windows da ntfs evirdim.( ubunutu da yapamadığım için ) içinde birkaç bişey yükledim.geldim bilgisayara taktım usb gördü fakat dosya bozuk gibi bir hata verdi içine giremiyorum usb nin.. sonra usb otg ile telefona bağladım sorun yok telefonda usb belleğe erişim sağlıyor içine girip dosya ekleyip bakabiliyorum.. Neden ubuntuda hata alıyorum nasıl düzeltirim bu durumu..
USB belleği Windows'ta güvenli kaldırmadıysanız bundan kaynaklanabilir. USB belleği tekrar Windows'a takıp güvenli kaldırın sonra Ubuntu'da bakın açılıyor mu. Ayrıntılı bilgi için: NTFS biçimli disklere erişim sorunun giderilmesi

Alıntı yapılan: nelanbu - 04 Mart 2017 - 11:24:06
usb belleğimi windows da ntfs evirdim.( ubunutu da yapamadığım için )

Ubuntu'da da yapabilirsiniz. Hazır yüklü gelen Diskler (orijinal adıyla Gnome Disks) aracını kullanabilirsiniz. Daha başka pratik araçlar da olabilir belki hiç araştırmadım.

nelanbu

[mention=619381]@hatas[/mention] diskler bölümünden ve gparted lada denedim olmadı bişeyi hata yapıyor olabilirim

ata1

Flash disk takılı iken şu çıktıyı paylaşırmısın
sudo fdisk -l