Lenovo ideapad Pil Sabitleme

Başlatan alicilin, 02 Mart 2017 - 15:23:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alicilin

Merhaba  arkadaşlar. Çoğu bilgisayarlarda olduğu gibi lenovo notebooklarda da bataryayı belli bir oranda doldurup, sonrasında bataryaya giden gücü kesme özelliği var. Böylece bataryanın ömrü çok daha uzun oluyor. Ve sürekli AC gücünde çalışabiliyorsunuz. Tabikiiiii bu sadece windowsta geçerli.
Linux için dünyaları araştırdım son 1 haftadır. Bulamadım.  Ta ki dün gece saat 3 sularına kadar. Bir rus arkadaş yapmış denedim ve olumlu sonuç aldım.
Tıpkı windowsda ki gibi bataryayı sabitleyebiliyorsunuz. Çabuk şarj özelliğini açabiliyorsunuz, Bilgisayar kapalıyken usb den güç alabiliyorsunuz. Kendisinin bilgisayarı lenovo yogaymış. Benimkide lenovo ideapad 310. Benimkinde de işe yaradı fakat başka markalarda işe yarar mı bilmiyorum. Eğer bilgisayarınız lenovo değilse denememenizi öneririm. zira bilgisayarınıza zarar verebilir.

Buyrun uygulamanın linki  https://gitlab.com/mikoff/Y2P-PM/
<Developer/>

ouenyuarsiiem

Hocam merhaba ben de lenovo ideapad 310 kullanıcısıyım ve windowstan ubuntuya gectıgımden berıdır yuzde 60dan sonrasına pil sabit skılde duruyor sarj olmuyor .Şuan ıcın bu sorunla karsı karsıyayım lakin belirttiğiniz çözüm yolunu uygulayamadım.
Yaptıgım sey şöyle
Gitlabdaki projeyi komple zip halinde indirip masaüstüne cıkardım ve uçbirimde o klasor ıcıne girip gitlabdakı altta belirttiği komutları giriyorum lakin başarılı olamadım .
Yardımcı olursanız sevınırım

lubuntu

[mention=630479]@ouenyuarsiiem[/mention]Bios'a girin tüm ayarları varsayılana getirin. f10 ile kaydedip yeniden başlatın sisteminizi düzelecektir.