[Çözüldü] bilgisaydan usb ye dosya kopyalama.

Başlatan nelanbu, 28 Şubat 2017 - 21:03:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nelanbu

Arkadaşlar fat olarak format attım sorun yok sistem görüyor..ntfs yapamıyorum formsylsnmıyor.. O video yu atamıyorum ntfs de deneyemedim format atamadığım için

kindly34

1-)Parmak bellek takılı ise çıkarın ve tekrar takın. (Önemli dosyalarınız var ise aşağıdaki maddelere geçmeden önce yedekleyin.)

2-)Gparted uygulamasını açın ve sağ üstten parmak belleğinizi seçin.

3-)Parmak belleğe sağ tıklayıp "Ayır" kısmına basınız.

4-)Sonra parmak belleğe sağ tıklayıp "Sil" kısmına basınız.

5-)Sonra "Tüm İşlemleri Uygula" kısmına basınız.

6-)Sonra parmak belleğe sağ tıklayıp "Yeni" kısmına basınız.

7-)Sonra "Dosya Sistemi", "Etiket" gibi bilgileri girip "Ekle" kısmına basınız.

8-)Sonra "Tüm İşlemleri Uygula" kısmına basınız.

İşlem tamamdır.

nelanbu

[mention=619304]@kindly34[/mention] hocam fat olarak format attım o sorunu çözdüm usb aktarmaya çalıştığım dosya aşırı büyük hatası veriyor taşınmıyor o sorun devam ediyor arkadaşlsr dosya sistemini ntfs yap diyor ama olmuyor ntfs format attığım zaman işlem tamamlanmıyor usb belleği sistem görmüyor ozaman

sinan54

Yanılmıyorsam usb belleğiniz /sdc1
Emin olmak için Gpardet'den kontrol edin ve aşağıdaki komutla terminalde deneyin
Sudo mkfs.ntfs /dev/sdc1
Hata varsa görürüz,anlıyan arkadaşlar yardımcı olu
komutu vermeden önce
sudo umount /dev/sdc1
ile bellegi ayırın ben denedim benim sistemde ntfs biçimlendirme oldu

ata1

Dosya nedir taşınması için atılıyor ise  flasha o zaman paket sıkıştırma programı ile partlara bölüp atabilirsin.

nelanbu

Yardımlarınız için teşekkürler sorun çözüldü 32 GB olan video dosyasını format değişip küçüktüm bunu Windows da yaptım sonra usb yükledim

kromzehir

Alıntı yapılan: if - 04 Mayıs 2014 - 00:20:28

günü yazdılarınız hakkın konuşmak istiyorum ama özel mesaj at bölümünü bulamadım AOC marka ekran aldım ama parlaklık ayarı yapamıyorum yardımcı olurmusunuz acaba