LTS sürümleri versiyonları

Başlatan VetMed, 25 Şubat 2017 - 12:30:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

VetMed

Merhaba 2 yılda bir çıkan lts sürümlerden 16.04 kullanıyorum ancak en son 16.04.02 çıkmış farkları ne acaba güncellemem gerekir mi her gün düzenli upgrade, dist-upgrade yapıyorum ancak sürüm bende 16.04 gözüküyor. 16.04.02 gibi gelen güncellemeler ne için geliyor güvenlik veya stabilite mi? Hangi kod la güncelleyebilirim şuan ki stabilliği bozulur mu bir de. Bilgiledirme için şimdiden teşekkür ederim.

Dropman

Yazılım Güncelleştirici LTS Sürümlere ayarlıysa ve öneriyorsa yükleyin yoksa acı bir tecrübe ile karşılaşabiliyorsunuz. Stabilite konusunda çelişkili yorumlar var. Ben yükselttim oldukça sıkıntılı oldu...
<Doctus>

mendirec

[mention=618931]@VetMed[/mention] Komutun çıktısına bakabilir miyiz?
lsb_release -a

kutahyaspor

Alıntı yapılan: mendirec - 25 Şubat 2017 - 15:48:41
lsb_release -a

Muhtemelen buradaki durumdasın "Bu Bilgisayar Hakkında" kısmı bizi yanıltıyor.

turkerataturk

Farkı güncel olması, şuan en kararlı bana göre 14.04.5

Yeni kullanıcılar 16.10 ile başlıyorlar burada hata yapıyorlar.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

remziyapar

Ubuntu sürümlerinde varsayım olarak 16.04 çıktıktan sonra gelen 16.04.1 yada .2 gibi sürümler 16.04'ün kararlılığını,stabilitesini yada  uyumluluğunu korumak amaçlı güvenlik güncellemeleri ve önceki sürümünde çıkan hataları düzeltmek amaçlı oluyor. Yada işte yeni donanımlar için güncel paketler felan oluyor. Ayrıca diyelim böyle birşey yapılmasa 16.04 kurarken ek paketlerde indirileceği için zaman kaybı oluyor. Bu yüzden temiz kurulum yapacak kullanıcılar için .2 paketlerinin içine bu güncelleştirmelerde gömülerek kolaylık sağlanıyor.

Sürüm notlarında zaten neler yapıldığı felan yazıyor. https://wiki.ubuntu.com/XenialXerus/ReleaseNotes/ChangeSummary/16.04.1

Ek bilgi olsun diye - Sürüm notuda /etc/issue de tutulur.
nano /etc/issue
cat /etc/issue
lsb_release -a

Dropman

Aynen öyle @mustangank
Katılıyorum. Başlanacaksa LTS'ler ile başlanmalı
<Doctus>

VetMed

Alıntı yapılan: kutahyaspor - 25 Şubat 2017 - 16:06:32
Alıntı yapılan: mendirec - 25 Şubat 2017 - 15:48:41
lsb_release -a

Muhtemelen buradaki durumdasın "Bu Bilgisayar Hakkında" kısmı bizi yanıltıyor.

Aynı bu durum hocam teşekkür ederim hepinize bilgilendirmeler için.