Ubuntu Teması istek

Başlatan wolby, 24 Şubat 2017 - 17:17:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wolby

Selamun aleyküm Hocam Ben forum sitesi açtım ve bu sitenin temasını benimle paylaşmanızı istiyorum.Sitemde Ubuntuya ait özel forum bölümü açacağim.
bunu kabul görürseniz çok yararım sağlanır..

Snake.txt

Ne uynaık adamsın :D bedavadan temamı istenir.
-CHE GUEVARA

alquirel

[mention=618889]@wolby[/mention], Forumumuzda kullandığımız tema bize fazlasıyla özel. Yani öyle "dağıtım" ürünü olabilecek halde tutmuyoruz. Yani "al bunu buraya koy tamamdır" diyeceğimiz bir şey yok elimizde. Yapabileceğin en iyi şey görünümü uyarlamak. O da eğer web tasarım/PHP işlerinden anlıyorsan fazla vaktini almaz. Sitenin CSS kodları da JS kodları da HTML kodları da açıkta duruyor zaten. PHP kısmı ise dediğim gibi kullanıma hazır bir paket şeklinde değil, yaptığımız ve gerçekten bize özel olan tüm düzenlemelerin kısmen gelişigüzel dağılmış bir birikiminden ibaret.

Alıntı yapılan: Snake.txt - 28 Şubat 2017 - 14:25:11

Bunun muhakemesini bırak da biz yapalım. Eğer bu işle geçim sağlayan biriysem para teklif ederim, hobi olarak uğraşıyorsam dilediğime veririm. Üyelik tarihinden ve ileti sayından yola çıkarak (eğer daha önce başka bir kullanıcı adı ile aramızda olan biri değilsen) bu forumda oldukça yeni olduğunu söylemek zor olmaz. Henüz ortamımızı ve bizleri doğru düzgün tanımadan, foruma ilk kez gelmiş ve bu foruma yıllardır emek veren kişilerden istekte bulunmuş birisine söz söylemek (hele de bu şekilde dalga geçercesine söz söylemek) sana düşmüyor malesef.

Snake.txt

Alıntı yapılan: alquirel - 28 Şubat 2017 - 19:03:09
[mention=618889]@wolby[/mention], Forumumuzda kullandığımız tema bize fazlasıyla özel. Yani öyle "dağıtım" ürünü olabilecek halde tutmuyoruz. Yani "al bunu buraya koy tamamdır" diyeceğimiz bir şey yok elimizde. Yapabileceğin en iyi şey görünümü uyarlamak. O da eğer web tasarım/PHP işlerinden anlıyorsan fazla vaktini almaz. Sitenin CSS kodları da JS kodları da HTML kodları da açıkta duruyor zaten. PHP kısmı ise dediğim gibi kullanıma hazır bir paket şeklinde değil, yaptığımız ve gerçekten bize özel olan tüm düzenlemelerin kısmen gelişigüzel dağılmış bir birikiminden ibaret.

Alıntı yapılan: Snake.txt - 28 Şubat 2017 - 14:25:11

Haklısınız daha ortamı tanımıyorum sadece isteği garibime gittiği için öyle yazdım özür dilerim

Bunun muhakemesini bırak da biz yapalım. Eğer bu işle geçim sağlayan biriysem para teklif ederim, hobi olarak uğraşıyorsam dilediğime veririm. Üyelik tarihinden ve ileti sayından yola çıkarak (eğer daha önce başka bir kullanıcı adı ile aramızda olan biri değilsen) bu forumda oldukça yeni olduğunu söylemek zor olmaz. Henüz ortamımızı ve bizleri doğru düzgün tanımadan, foruma ilk kez gelmiş ve bu foruma yıllardır emek veren kişilerden istekte bulunmuş birisine söz söylemek (hele de bu şekilde dalga geçercesine söz söylemek) sana düşmüyor malesef.
-CHE GUEVARA

OnLive

Forum teması Ubuntu.com'un temasına benziyor. Bence daha güzel SMF temaları var. Onları araştırabilirsin.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

alquirel

Alıntı yapılan: Snake.txt - 01 Mart 2017 - 12:13:07
Haklısınız daha ortamı tanımıyorum sadece isteği garibime gittiği için öyle yazdım özür dilerim

Tepkimi olgunlukla karşıladığın için teşekkür ederim. İyi forumlar.

Alıntı yapılan: OnLive - 01 Mart 2017 - 12:33:15
Forum teması Ubuntu.com'un temasına benziyor. Bence daha güzel SMF temaları var. Onları araştırabilirsin.

Zaten benim de tam olarak yaptığım şey buydu. Görünümü ubuntu.com'a benzettim. Güzelliğini onlara havale ettim ;)

wolby

hocam sitemde sizin eski temanızı biraz daha editleyerek kullanıyorum. Bu Temayı Kullanıyorum.
Telif Hakkı Gibi bi ihlal söz konusu olabilirmi.. hani smf sitesinden indirip editleyerek kullanıyorum..

alquirel

Lisansına bakmak lazım ama zannetmiyorum sıkıntı olacağını.

wolby

iyide mesela eğer kullanıma açık bir tema değilse neden smf sitesinde paylaşılmasına izin verilmişki.. ??

Polislik

Bigchefstarys

Alıntı yapılan: wolby - 02 Mart 2017 - 23:18:22
iyide mesela eğer kullanıma açık bir tema değilse neden smf sitesinde paylaşılmasına izin verilmişki.. ??

SMF temaları GNU lisansına sahiptir geliştirilebilir. Tabi ki copyright silmediğiniz takdir de hiç bir sorun olmaz. Belirtebilirsiniz eğer tema edit ise işte aslı tema budur ama geliştirilmiştir felan fişmekan diğe.

Web sitesini pm olarak alabilirmiyim merak ettim doğrusu.
İnsanlaɾ benim dünyayı olduğu gibi kabul edebileceğimi söylüyoɾlaɾ. Saçmalık! Ben bu dünyayı kabul etmiyoɾum.
Richard Stallman

hwpplayer1

Forumda yenilik yapmak niyetindeyim, en uygun zamanda PHP çalışacağım, aslında tema çok iyi de ekosistem veya yazılım seti olarak nasıl geliştirebilirim onu düşünmeye başladım.

Buna paralel olarak ileride Discord'a da geçebilir miyiz düşünüyorum, Canonical Discord kullanıyor...

Teşekkürler Görüşmek Üzere...

https://sudo.ubuntu-tr.net/ ile de ilgilenmek istiyorum yazarlık ile ilgim olduğundan buraya bakabilirim

Sitede captcha yani özel soru doğru yanıtlandığı halde betik hata mesajı döndürüyor geri bildirimde bulunmak istedim Teşekkürler
özgür yazılım , özgür donanım , özgür toplum

alquirel

Merhaba.

Şimdilik ekip olarak bizim gündemimizde bir tema değişikliği bulunmuyor. Ancak tabii ki forum genişletmeleri açısından fikirlerinizi ya da ürünlerinizi değerlendirir, bir geri dönüş yaparız size.

Farklı bir platforma geçiş konusunda birçok kez isteğimiz, gaza gelmişliğimiz, hatta işi ilerletip bir platform seçip denemelerini yapmışlığımız bile var ancak hep bir engelle karşılaştık. En sonunda her seferinde mevcut düzeni en iyi bu forum ile sürdürebileceğimize karar kıldık.

Farklı bir platforma geçilemez mi, elbette geçilebilir, ama bu gerçekten kökten bir değişiklik olur şu anki mevcut yönetim ekibi için bu saatten sonra.

hwpplayer1

Alıntı yapılan: alquirel - 17 Nisan 2021 - 23:17:52
Merhaba.

Şimdilik ekip olarak bizim gündemimizde bir tema değişikliği bulunmuyor. Ancak tabii ki forum genişletmeleri açısından fikirlerinizi ya da ürünlerinizi değerlendirir, bir geri dönüş yaparız size.

Farklı bir platforma geçiş konusunda birçok kez isteğimiz, gaza gelmişliğimiz, hatta işi ilerletip bir platform seçip denemelerini yapmışlığımız bile var ancak hep bir engelle karşılaştık. En sonunda her seferinde mevcut düzeni en iyi bu forum ile sürdürebileceğimize karar kıldık.

Farklı bir platforma geçilemez mi, elbette geçilebilir, ama bu gerçekten kökten bir değişiklik olur şu anki mevcut yönetim ekibi için bu saatten sonra.

Teşekkürler, bir şekilde katılmak istiyorum, bir zamandır zaten Ubuntu yerel takımındayım, nasıl başlayabillirim ?
özgür yazılım , özgür donanım , özgür toplum