[Çözüldü] Opera yazı boyutu sorunum.

Başlatan cemkaan, 23 Şubat 2017 - 20:45:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemkaan

Merhaba.
Opera tarayıcıda pencere başlığı ve pencereye ait tüm bölümlerde bulunan yazılar okunmayacak kadar küçük görünüyor.
Başka tarayıcılar ve programlarda böyle bir sorun yok. Örnek ekran görüntüsü ekte.

Opera tarayıcı bilgilerim
Sürüm bilgisi

Sürüm:   43.0.2442.991 - Opera güncel
Güncelleştirme kanalı:   Stable
Sistem:   Ubuntu 16.04.2 LTS (x86_64; Unity)
Tarayıcı kimliği

Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/56.0.2924.87 Safari/537.36 OPR/43.0.2442.991

Bunu nasıl düzeltebilirim ?
Teşekkürler.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ata1

ctrl tuşun basılı tutarken + tuşuna basmayı denediniz mi ? yada ctrl ye basılı iken fare tekerleği ile çevirme ile büyütme küçültme yapılıyor olmalı.

cemkaan

Teşekkürler.

Web sayfası ile görüntülenen sayfalarda sıkıntı yok. Sorun sadece Program penceresinde. Pencere başlığı , kısa yol klasörleri.. Bunların yazı boyutu çok küçük. hiçbiri okunmuyor.

ata1

ayarlar kısmında pencere yöneticisi ayarlarından yapabilirsin font ve büyüklük ayarı 

cemkaan

Alıntı yapılan: ata1 - 23 Şubat 2017 - 21:05:32
ayarlar kısmında pencere yöneticisi ayarlarından yapabilirsin font ve büyüklük ayarı

orayı bulamadım. Sistem ayarlarında mı?

ata1

menüde ayarlar kısmını girdiğinde pencere yöneticisi+stil kısmında başlık içinde yazı tipi vardır ona tıklandığında yazı boyutu ve tipi ayarlanır.

cemkaan

Alıntı yapılan: ata1 - 23 Şubat 2017 - 21:42:13
menüde ayarlar kısmını girdiğinde pencere yöneticisi+stil kısmında başlık içinde yazı tipi vardır ona tıklandığında yazı boyutu ve tipi ayarlanır.

Orayı kurcaladım ama değişen birşey olmadı.

ata1

Ben kendi xfce masa üzerimde sana göstereyim sen kendine uyarla  :))

fakat sorun sadece opereda olduğundan opera ayarlarından font ayarı yapman lazım bu sistem penceresi içindir.

http://help.opera.com/Windows/12.10/en/fonts.html

cemkaan

Alıntı yapılan: ata1 - 23 Şubat 2017 - 21:51:23
Ben kendi xfce masa üzerimde sana göstereyim sen kendine uyarla  :))

fakat sorun sadece opereda olduğundan opera ayarlarından font ayarı yapman lazım bu sistem penceresi içindir.

http://help.opera.com/Windows/12.10/en/fonts.html

Kullandığım sürümde pencere ayarları yok. Genel olarak tema seçimi var o da işe yaramıyor.
Sıkıntı sadece opera penceresinde. Diğer programlarda sorun yok.

Verdiğiniz link te de sayfa içeriği için ayarlardan bahsediyor. Sayfa içeriğinde sıkıntı yok.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Şubat 2017 - 22:26:31

Tüm Ayarlar - Ekranlar - Seçke ve başlık çubukları için ölçek ayarı ile düzelttim.

Bu kadar kolay olacağını tahmin etmemiştim :)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ata1