Telekomünikasyon ve telefon sistemleri

Başlatan Neof07, 28 Şubat 2017 - 20:31:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Neof07

Arkadaşlar telefon ve sistemleri, telekomünikasyon terimleri aynı şeyler midir ? Benim öğrenmek istediğim, uğraşmak istediğim şeyler radyo, telefon sistemleri üzerine. Yani şöyle bir şey; Yaptığım bir uygulama bilgisayar merkezli bir sistemden çalışacak ve telefon sayesinde bu sisteme bağlantı kurabilicem. Bu tarz şeyler yani. Araştırmam gereken şeyler tam ne, bilmiyorum. Bilgisi olan varsa eğer yorum yaparsa sevinirim.

sinan54

Söylemek istediğin telefon ve bilgisayarın birbirine bağlanması,ise wifi ile bu zaten yapılıyor.Aynı ağda olmanıza gerek yok,Linux tarafında ''kde connect'' diye bir uygulama Google play'de mevcut,aynı uygulamayı bilgisayarın tarayıcısınada kurmalısınız.

Neof07

@sinan54, bahsettiğim şeyi kendim yapmayı, tasarlamayı kastetmiştim. Tabii asıl amacım bu değil, daha doğrusu telefon sistemleri ve telekomünikasyonla ilgili araştırma yapmak istiyorum. Bu yüzden bahsettiğim örnekte bununla ilgili karşıma çıkabilecek kavramları, terimleri öğrenmek istiyorum. Zaten gerisi araştırmakta. Bilgisi olan arkadaşları konuya bekliyorum.