3 Boyutlu Nintendo 64 oyunları

Başlatan MeBuNtU, 14 Nisan 2008 - 21:03:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MeBuNtU

Öncelikle iki emulatör vercecem.Bunlardan birisi mupen64,diğeri 1964.Nintendo oyunlarını çalıştırmaya yarıyorlar.
Mupen64:Bu emulatör Linux için hazırlanmış.targz arşivini indirip açarsanız sorun olmadan açılıyor.eğer .sh dosyasını indirirseniz kurulum betiğidir.Çok basit kurulur.Ama bunun kurulumunu sonra anlatacam.
1964:Windows için emulatördür.(Windowsta oynayanlar bilir ;D).Winenin sitesinde baktım wine ile rahat çaılışıyor demişler.Denedim,tek yapmanız gereken video settings tan directx olan bölümü opengl yapmak.Sonra control settings tan tuşları ayarlamak.

Ben 1964 kullanıyorum.mupen de bir türlü ayarları yapamadım çok kasıyor.Ama 1964 te gerçekten sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorum.Elimde bir DVD dolusu oyun mevcut.Denemeniz için mariokart oyununuda verecem.Aslında çok mükemmel oyunlar var.Size tavsiyem Goldeneye ve iss2000 oyunlarının görüntülerine bir bakın.Memnun kalan olursa oyunların hepsini vermeye çalışacam.Tabi oyun rom larını internet ten indirmeniz mümkün ama tavsiye etmem en iyisi 1 gün bekleyin.Ben arşiv yapacam.Çünkü internetten indirek tek kelime ile İŞKENCE oluyor.Tabi seçim sizin :D

Linkler:
1964

Mupen64 .sh

Mupen64 targz

MeBuNtU

Gelelim mupen in kurlumuna. .sh betiğini indirip konsolda şu komutlerı giriyoruz:

Alıntı Yapsudo sh <.sh dosyasını buraya sürükleyin veya adresi direk yazın.>

Kaldırmak içinde
Alıntı Yapsudo rm -r /usr/local/games/mupen64-0.5
sudo rm /usr/share/applications/mupen64.desktop
sudo rm /usr/local/bin/mupen64

EcU

iyi günler konu güncel değil fakat ben mupen 64 kurdum paket yöneticisinden oyunlarda genel olarak sorun yok tuşlarıda ayarlardım ama grafik tam ayarlayamadım bununlaa ilgili bir resimli anlatım yapabilecek varmı acaba? teşekkür ederim