[Çözüldü] Ubuntu 16.04 Gnome Görev Çubuğu Kayboluyor

Başlatan 4md64, 20 Şubat 2017 - 10:02:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

4md64

Selam. Öncelikle http://ubuntugnome.org/ dan indirdiğim iso vmware ile kurduğumda ingilizce virtualbox ile kurduğumda lokasyon ve dili seçtiğim ekran geldiği için Türkçe kuruluyor, vmware de niye gelmiyor anlamış değilim neyse sorum yada sorunum biraz kullandıktan sonra sol üstteki Activities menüsü çalışmıyor, ikinci husus semicodeOS kurdum (mükemel ama Türkçe değil) oda gnome soldaki menü devamlı sabit Activities'e basmaya gerek yok ubuntu da aynı şekilde olabilir mi? O menüyü sabitlemeyi ve aşağı almayı (bottom) hiç bir ayarda göremedim, harici bir uygulama mı gerekiyor, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Şubat 2017 - 15:01:17

Arkadaşlar panel mi diyorsunuz dock mu diyorsunuz sistem tepsisi mi diyorsunuz, bari adı nedir onu söyleyin de ona göre aratayım bazı dağıtımlarda bu çubuk alta, yanda olmasını istemiyorum, konumu kernel de belirlenip ona göre derlenecek hali yoktur herhalde.
Dünyada 10 tür insan vardır, ikili sistemi bilenler ve bilmeyenler

Bipolar_Disorder

ata1

[mention=618616]@4md64[/mention]

problemi çözdün ise çözümü yazarsın konu içeriğini boşaltmak forum kurallarımıza aykırıdır.

4md64

[mention=618765]@ata1[/mention] Problemi çözmedim çözemedim çözmekte istemiyorum, dock panel (her neyse) daha adı ile ilgili yardım alamadığımı görünce böyle bir sorunun bu forumda olmaması gerektiğini düşündüm.

ata1

genede içeriği silmen forum kurallarına aykırı bir davranış.

alquirel

ata1

[mention=618768]@4md64[/mention] örneğin ben arch linux  xfce kullanıcısıyım sorununa yanıt verebilmek için ubuntu kullanıyor olmalıyım. Yada gonome kullanıcısı olmalı ki doğru yanıtı verebilmesi için.
kısacası formda bu kadar kısa sürede cevap alamayabilirsin bazı zamanlarda sebebi buradaki arkadaşlarımız gönüllü olarak yardım ediyorlar.
hepsi günlük çalışmalarından artan zamanlarında bildikleri konulara çözüm sunarlar. Yani bazen bir kaç saat yada gün sürebilir  doğru cevabı alman.
sabırlı olmaalısın kardeşim.

4md64

[mention=618787]@alquirel[/mention] Aslında sizi anlıyorum bir zamanlar bir programlama forumunda bende admin'dim... Kendi adıma şöyle bir çözüme gitmeye karar verdim, sanalda bu iş olmayacak, ya taşınabilir bir disk'e yada ucuzca 2. bir pc ayarlayıp öyle devam edeceğim Linux'a, tamamen hobi olarak ilgileniyorum, burada Linux'a mecbur olan insanların hakkını daha fazla veya gereksiz yere gasp etmeyeceğim, gasp kelimesini bilerek kullandım çünkü öyle hissediyorum tavırlarınızdan. Tamamen gönüllük üzerine kurulu olan, üstelik maddi manevi fedakarlıklarla yürüyen bu (tür) platform(lar)da bir de trip yapıyormuş durumuna düşmemek için lafı daha fazla uzatmak istemiyorum. Saygılar.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Şubat 2017 - 19:09:26

[mention=618788]@ata1[/mention] Evet haklısınız ben cevap yazarken sizde yeni cevap vermişsiniz. Benim sabırsızlığım, sizlere lafım yok yanlış anladı iseniz affola.

n_x_r

Gnome masaüstü ortamında bildiğim kadarıyla panel yerini değiştiremiyorsun. Eğer ayarlarda da bir oynama yapmadıysan sağdaki panel kendi kendine kaybolmaz. Hatırladığı kadarıyla paneli ayarlarda gizleyebiliyordunuz, etkiyi kaldırmak için de yine panel ayarlarına bakmanız gerekiyor.

ata1

Alıntı Yap@ata1[/mention] Evet haklısınız ben cevap yazarken sizde yeni cevap vermişsiniz. Benim sabırsızlığım, sizlere lafım yok yanlış anladı iseniz affola.

Rica ederim sadece bilen kişiler doğru yönlendirmeli ki sorun yaşanmasın. Bazı insanlar bizleri online görünce yanıtlamadığımızı yada kasten yaptığımızı düşünüyor.
oysaki bizler genel linux konularında çözümler sunuyoruz. Sebebi ubuntu kullanıcısı olmayan bir çok arkadaşımız formda yardım etmeye çalışıyor.
saygı ve sevgiler bizlerden.

4md64

Merhaba. Sorunun çözümü https://extensions.gnome.org/extension/307/dash-to-dock/ linkini takip edip dash to dock eklentisini kurmak. Ubuntu da (Gnome3) default olarak o menüye müdahale edemiyoruz.