Conky Widget Yerleşimi

Başlatan zuL4, 19 Şubat 2017 - 13:22:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zuL4

Conky aracılığıyla bir widget kurdum. Tam olarak şöyle oldu; bir yerden conky teması indirdim, çıkarttım. .conky klasörünün içindeki klasörü home dizinindeki .conky'nin içine attım ve o widget'ı buldum. Saçma sapan bir şey yapmış olabilirim diye anlatıyorum. Her neyse sonuç olarak masa üstünde gösterdim. Bu widget'ı çapraz/eğik şekilde ayarlamam mümkün mü? Temel yapılandırmada sadece yerini belirtebiliyoruz ve widget'ı düzenlerken çıkan metin belgesinde de hiç öyle bir özellik göremedim. Position, location vs diye bir ibare geçmiyor.

berkayaslan

Conky managerden yapılabiliyor mu bilmiyorum ama işini biliyorsan widget dosyalarının yedeğini alıp çerçevedeki resmi gimp ya da bir başka resim işleyiciyle eğip kullanabilirsin tabi o durumda yazıların yerlerini oturtmak da sıkıntı olacaktır.. Yani benim dediğim bayağı manuel bir yöntem. Son çare olarak bulunabilir aklınızda.
İf you wanna be the best, You must SMURF something. :)

zuL4

[mention=618542]@berkayaslan[/mention] O şekilde çok mantıklı bir çözüm olacağını düşünmüyorum. Dediğiniz gibi yazılar vs sorun olacaktır. Zaten widget'ta tek bir resim var. Muhtemelen böyle bir şey belki yapılamaz. Bakalım belki başka öneriler gelir.