Hiçbir işletim sistemi kuramıyorum

Başlatan Zalmoxis, 18 Şubat 2017 - 18:12:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zalmoxis

Merhaba, ubuntu kurdum, gerçekten ilginç hatalar aldım ve çözüm üretemedim. Daha sonra linux mint indirdim ve linux mint terminal ile işletim sisteminin tüm dosyalarını sildim, hemde şu komutla; en son cinnamon'un silindiğini gördüğümde girdiğim şoku unutmayacağım :)

sudo apt-get purge lamp-server^

Nasıl olduğunu bilmiyorum, önüme gelen E/h sorusuna E yanıtını verdim. Şimdi açılış windows 98 ekranı gibi oldu ve giriş yapılamıyor. Tekrar yükleyim dedim USB ile kurulum başlamıyor. 2 farklı USB denedim, linux mint mate ve windows 10 kurulumları deniyorum. USB'leri görüyor ama boot etmiyor. Linux mint ubuntu tabanlı dağıtım olduğu için buraya açtım konuyu. Aslında sorum ubuntu yada mint ile alakalı değil tam olarak. USB niye boot etmiyor onu anlayamıyorum.

İşlerim inanılmaz aksadı, yardımlarınızı bekliyorum.

Bipolar_Disorder

O komut ile sistemi silemezsin.

Böyle bir komut yazmış olmayasın.
rm -rf /*

Zalmoxis

Alıntı yapılan: slackware - 18 Şubat 2017 - 18:38:22
O komut ile sistemi silemezsin.

Böyle bir komut yazmış olmayasın.
rm -rf /*

Hayır hocam. Zaten sistemi sildim yazdım ama açıkladım aslında durumu. Mevcut tüm paketler silindi işletim sistemindeki. Recovery mod ile geri getiremedim. Ve şuanda usb ile boot edemiyorum bilgisayarı. Muhtemelen yaptığım şeyle alakalı bir sorun oluştu çünkü 2 farklı usb ile denedim ve ikiside şuan yazdığım bilgisayarda boot ediyorlar.

Bipolar_Disorder

[mention=618475]@Zalmoxis[/mention]

Bu program ile iso'yu usb'ye yazdırmayı denermisin.

https://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

Zalmoxis

Alıntı yapılan: slackware - 18 Şubat 2017 - 18:44:53
[mention=618475]@Zalmoxis[/mention]

Bu program ile iso'yu usb'ye yazdırmayı denermisin.

https://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

Hocam hem bu program ile hemde unetbootin ile denedim. Unetbootin ile farklı bir usb ye tekrar deniyorum şuanda. Sonuç olumsuz yine usb ile başlatamıyorum pc'yi. Gittim DVD aldım windows 10 yazdırıyorum içine bakalım sonuç ne olacak :)

ata1

Bios ayarlarını sıfırlamayı denedin mi ?

Zalmoxis

Windows 10'u DVD ile kurabildim, teşekkürler.