[Çözüldü] Ubuntu güncellemesinden sonra açılmıyor

Başlatan repos07, 17 Şubat 2017 - 23:13:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

repos07

Merhaba ben ubuntu yazılım menusunden guncellemeyi yaptim arkadas o guncellerken müzik falan dinliyordum birden dondu bilgisayar sadece fare calisiyordu oda sadece hareket bekledim biraz kendine gelmedi sonra düğmeye basıp kapattım. Sonrasında tekrar açtığımda ise sifre menüsü geliyor giriyorum beyaz karıncalı bir ekran geliyor 30sn sinra simsiyah bir ekranda kalıyorum.  Çözümü bilen bir yardimci olabilirse cok sevinirim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Şubat 2017 - 23:18:53

10 dakikadır siyah ekrandayim bekliyorum bir ara ekranin sağ üst köşesinde gun ve saat yazısı yanıp söndü şuan oda yok

ata1

grub üzerinden recovery  mod ile açıp işlem denediniz mi ? yada komut satırına düşün şu komutu çalıştırın.

sudo apt-get update

repos07

Hocam direk ubuntu kurulu bilgisayarda o yuzden grubdan acamam diye düşünüyorum ayrıca komut satırı gorebilecegim bir ekran yok dümdüz siyah

ata1

grub kuruludur shift ile grub gelmiyor mu ? grub üzerinden gelişmiş seçenekler ile recovery  moda açılmalı ayrıca siyah ekrranda iken ctrl+alt+f2 denedi mi ?

repos07

Ctrl+alt+f2 denedim komut ekrani geliyor ne yapicam bilemedim sudo apt-get update yazdım bir suru hata aldım

bugra9

Çözüldü etiketi koyulmuş, sorunu nasıl çözdünüz?

repos07

sudo dpkg --configure -a
etiketini ctrl+alt+f2 den girdim daha sonra update ve upgrade yaptım sonrasında reboot attım tertemiz oldu ama biraz rastgele oldu ilk update girdiğimde konsolda "sudo dpkg --configure -a"
etiketini el ile çalıştırınız yazıyordu yaptım guzeldi

bugra9

Çözümü paylaştığınız için teşekkürler. Aynı sorunla karşılaşan birisi böylece küçük bir aramayla çözüme ulaşabilecektir.

Sorun çözüldüğü için konuyu kilitleyelim.