Resmi Dağıtım Konusu

Başlatan 4md64, 16 Şubat 2017 - 10:08:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

4md64

Selam.
Ubuntu Gnome veya Budgie gibi değişik masa üstlerini denemek istiyorum (yeni kullanıcı olacağım) ama iso kalıbını indirdiğimde varsayılan olarak gelmeli sonradan kurmak istemiyorum. Ubuntu'nun  resmi dağıtımı sadece unity' midir (ubuntu-16.04.1-desktop-amd64.iso) ? Başka sitelerden indirdiğimiz iso'lar güvenli midir? Bu konu ile ilgili bilgi ve yardımlarınızı (linklerinizi) rica ediyorum. Teşekkürler.
Dünyada 10 tür insan vardır, ikili sistemi bilenler ve bilmeyenler

Reverser

merhaba, sonradan yapılan masaüstü ortam değişikliği bana her zaman sıkıntılı gelmiştir bu nedenle kurulum ile hangi ortam geliyorsa ben de o ortamın kullanılması taraftarıyım fakat denemek ve zaman kaybetmemek için, hali hazırda kullandığın masaüstü ortamının yanına da kurup bakabilirsin.
Resmi sürümler şu şekilde:

Edubuntu — Ubuntu for education
Ubuntu GNOME — Ubuntu with the GNOME desktop environment
Kubuntu — Ubuntu with the K Desktop environment
Ubuntu Kylin — Ubuntu localised for China
Lubuntu — Ubuntu that uses LXDE
Mythbuntu — Designed for creating a home theatre PC with MythTV
Ubuntu Studio — Designed for multimedia editing and creation
Xubuntu — Ubuntu with the XFCE desktop environment
Ubuntu MATE — Ubuntu with the MATE desktop environment

kaynak: [1] https://www.ubuntu.com/about/about-ubuntu/flavours

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

4md64

Alıntı yapılan: Reverser - 16 Şubat 2017 - 11:00:53
merhaba, sonradan yapılan masaüstü ortam değişikliği bana her zaman sıkıntılı gelmiştir bu nedenle kurulum ile hangi ortam geliyorsa ben de o ortamın kullanılması taraftarıyım fakat denemek ve zaman kaybetmemek için, hali hazırda kullandığın masaüstü ortamının yanına da kurup bakabilirsin.
Resmi sürümler şu şekilde:

Edubuntu — Ubuntu for education
Ubuntu GNOME — Ubuntu with the GNOME desktop environment
Kubuntu — Ubuntu with the K Desktop environment
Ubuntu Kylin — Ubuntu localised for China
Lubuntu — Ubuntu that uses LXDE
Mythbuntu — Designed for creating a home theatre PC with MythTV
Ubuntu Studio — Designed for multimedia editing and creation
Xubuntu — Ubuntu with the XFCE desktop environment
Ubuntu MATE — Ubuntu with the MATE desktop environment

kaynak: [1] https://www.ubuntu.com/about/about-ubuntu/flavours

Harika, çok teşekkür ederim hocam... Konu kirliliği olmaması adına, programcılar için (delphi - c#, dolayısı ile lazarus ve mono) için şu dağıtım veya şu masaüstü daha uygundur gibi bir durum var mı acaba, en doğrusu deneyip tecrübe etmek ama zaman kaybetmeme adına soruyorum, tekrar teşekkürler. Birde ss2 tv kartım var tabi en vazgeçilmezim o, kaffein de sıkıntısız olmalı. Saygılar.
Dünyada 10 tür insan vardır, ikili sistemi bilenler ve bilmeyenler

Reverser

Yukarıda verdiğim dağıtımların hepsinde bu saydıklarını yapabilirsin ben kendi adıma xfce ortamına sahip dağıtımları tercih ediyorum Xubuntu gibi. Tv kartı hakkında denemeden görmeden yorum yapmak doğru olmaz ama bir sıkıntın olursa yeni konu üzerinden yardımcı oluruz.

XFCE ROCKS !