NTFS birim adı...

Başlatan serkani, 15 Şubat 2017 - 20:01:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serkani

Öncelikle merhaba. Ben ubuntuyu yeni kurdum ve kullanmaya başladım. Yani aranıza yeni katıldım.

Size bir sorum olacak. Şu an bilgisayarımda Win10 ve ubuntu kurulu. NTFS bölümüne ulaşamama ile ilgili bir sürü soru ve  cevap var forumda. Bu bazen bende de oluyor ama şu anda bir sıkıntı yok. Ben bunu sormayacam.

Benim sıkıntım terminalden NTFS bölüme ulaşmak isterken Windows'ta ki D: bölümü bende isim olarak "00D61C72D61C6A64" görünüyor. Yani buraya ulaşmak için cd /media/00D61C72D61C6A64 yazıyorum. Peki ben buranın adını ubuntuda daha kısa bir isim yapabilir miyim. Bu Windows'u da etkiler mi.

Umarım anlatabilmişimdir.Teşekkürler.

gecegezen

Sürücüye bir isim ver (label diye geçiyordu ama türkçe karşılığını hatırlayyamadım.) bunu windows üzerinde yapsanda olur.  Ben Windows10 ismini verdim. Bir sorun olmaz sadece etiketi değişir.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

bugra9

Merhaba,

Ulaşımı daha da kolaylaştırmak için istediğiniz yerde bir dizin oluşturup ilgili bölümün açılışta o dizine bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece bu yeni oluşturduğunuz dizine girince direk bölümdeki içerikler görünür. Bu yeni dizini ev dizininiz altında oluşturursanız ulaşım daha da kolaylaşır. Bağlama işlemini ise diskler uygulaması ile yapabilirsiniz.