Sistem programı sorunu saptandı hatası

Başlatan Fika, 15 Şubat 2017 - 18:30:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fika

Böyle bir hata alıyorum. Bilgisayar açılırken de fazla süre geçmesiyle ilgili bir post açmıştım fakat orada henüz çözüm bulunamadı. Bu hatayla ilgili belki çözüm bulabilirim umuduyla paylaşmak istedim.
Önemli Not: Ubuntu 14.04 ten 16.04 'e yükseltikten sonra bilgisayarım bu hatayı vermeye ve daha geç açılmaya başladı

lubuntu

[mention=618201]@Fika[/mention]

cd /var/crash

ls

sudo rm /var/crash/*

Komutları sırasıyla girin ve ardından sistemi yeniden başlatın.

thx_ac3

Benzer problemi bende yaşamaktayım. ilk açlıştan 2-3 dk sonra bu hata mesajını alıyorum. @lubuntu nun önerdiklerini yaptığımda daha laptopu yeniden başlatmadan aynı hata mesajını alıyorum.  Sorunu nasıl çözeblirim?

Dizüstü bilgisayarı yeniden kurma ihtimalım yok edx in "Self-Driving Cars with Duckietown" eğitimi için kullanılan yazılımları tekrar indirip kurduktan sonra ayarlamak işkence.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Jetson Nano L4T (Linux for Tegra) Ubuntu 18.04 LXDE/LXQT
Dell Inspiron 3582 Ubuntu 18.04

serkan38

sorun teamwiever kaynaklı sanırım uygulamayı yeniden yüklemeyi yada kaldırmayı denedinizmi?

thx_ac3

Team wiever programını kaldırmakta sorunu çözmedi.

serkan38

hata mesajı rapor içeriğini burada paylaşın bi bakalım tam olarak sorun neymiş.

thx_ac3

/var/crash/
içi boş. herhangi bir rapor yok

Bugün Login olduktan sonra hata verince dmesg ile log aldım, grep error ile sorugladığımda bir mount hatası var ama Sabit disk dışında hiçbirşey takılı deği makinaya

(base) developer@SeyyarPiSi:~$ uname -a
Linux SeyyarPiSi 5.4.0-71-generic #79~18.04.1-Ubuntu SMP Thu Mar 25 05:45:39 UTC 2021 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
(base) developer@SeyyarPiSi:~$ cat dmesg.log | grep error
[    3.594573] EXT4-fs (sda2): re-mounted. Opts: errors=remount-ro
(base) developer@SeyyarPiSi:~$

Ek:

Az önce natilus çötü uyarısı çıktı. ~58M lik bir crash dosyası oluşmuş bir bakıp yazayım.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

thx_ac3

Natilus'un çökmesinden sonra birdaha hata mesajı almadım. Şimdilik sorun çıkartmadan çalışmaya devam ediyor.