libreoffice\'nin yanına openoffice kuramıyorum! Yardım Lütfen

Başlatan harun252525, 15 Şubat 2017 - 18:17:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

harun252525

merhaba arkadaşlar. fedoraya openoffice kurmak istedim fakat sanırsam kurulu olan libreoffice programını kaldırmam gerekiyor? ama ben yanına kurmak istiyorum. openofficenin resmi sitesinden indirdim rpm paketini ve http://tecadmin.net/install-apache-openoffice-on-centos-rhel-and-fedora/# sitesindeki tutoriali yaptım fakat son kısmındaki komut hata verdi nasıl çözeceğim yani o komut çalışsaydı ama hata verdi libreoffice dosyası ile çelişiyor diye

verdiğim kod

rpm -Uvh  openoffice4.1.3-redhat-menus-*.noarch.rpm

teminaldeki hata

Hazırlanıyor...                     ################################# [100%]
/usr/bin/soffice dosyasının openoffice4.1.3-redhat-menus-4.1.3-9783.noarch kurulumu libreoffice-core-1:5.1.6.2-5.fc24.x86_64 kurulumundaki dosya ile çelişiyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Şubat 2017 - 18:44:37

arkadaşlar çok acil lütfen yardım. şimididen teşekkür ediyorum hepinize
Kod Yazmak Bir Şiirdir.

kutahyaspor

Kaynak:
https://wiki.openoffice.org/wiki/Documentation/FAQ/Installation/How_do_I_install_OpenOffice.org_on_Linux%3F
Alıntı YapInstallation Preliminaries
The following pre-installation steps are recommended for Linux distributions. These should be taken to assure that you have a clean install of Apache OpenOffice due to internal considerations and/or the installation of LibreOffice, if it exists on your system.
Check to see if LibreOffice has re-routed the OpenOffice binary. Type "whereis soffice" from a console.
If this is symlinked to LibreOffice, remove the symlink. (see your favorite reference for how to do this). This will NOT remove LibreOffice, this will only disallow LibreOffice to redirect the normal OpenOffice binary -- typically /usr/bin/soffice -- to LibreOffice instead.

İngilizce metni detaylı inceleyemedim fakat soffice dosyasını (ortak kullanılıyor olmalı?) kaldırın diye yorumladım.

harun252525

[mention=618205]@kutahyaspor[/mention]

yani ne yapmamız gereki ?
Kod Yazmak Bir Şiirdir.

kutahyaspor

Ben anladığımı yazdım, ama sen diğer arkadaşlar doğrusunu yazana kadar veya sen doğru bilgiye ulaşana kadar bir şey yapma.

harun252525

[mention=618214]@kutahyaspor[/mention]

peki teşekkür ederim.
Kod Yazmak Bir Şiirdir.