Monster v5.4.3 Ubuntu Kurulumu ve Wifi Bağlantı Sorunu

Başlatan celebrian, 14 Şubat 2017 - 13:26:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

celebrian

Merhabalar
Foruma yeni üye oldum, öncelikle hatalarım veya eksiklerim varsa özür dilerim.

Monster 5.4.3 bilgisayarıma ubuntu kurulumu yapmak istiyorum. Forumda monster ile uyumlu sürümler arasında 14.04 ün önerildiğini gördüm ve kurulumu tamamlayabildim.
Fakat şu anda bilgisayarım wifi ağlarını göremiyor ve bilgisayarın sesi çıkmıyor.

Monster ile uyumlu, sorun yaşamayacağım başka bir dağıtım öneriniz varsa veya wifi ağları sorunu için yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Scream37

Dostum bende monster 11.1 aldım o sürüm eski olduğu için driverlerda sorun oluyor. 16.04 Lts sürümünü kurabilirsin. İlk kurulumda ekran kartı sorunu olacağı için try ubuntu, install ubuntu vs. seçeneklerin olduğu ekranda e tuşuna basıp " quiet splash" yazan yeri bul bu iki komutu silip yerine "nosplash nomodeset" yaz f12ye basarak kuruluma geç bu şekilde başarılı kurulum yapacaksın. Ama daha sonrası daha büyük sıkıntılar. Bilgisayarda dahili Intel ekran kartı harici Nvidia ekran kartı olduğu için bir uyumsuzluk oluyor. Nvidia'da iken çalışıyor ama güç tasarrufu yapmak için Inteli seçtiğinde yeniden başlatma sonrası şifre girdikten sonra siyah ekranda kalıyor. RGB klavye ayarlanmıyor öyle bir uygulama yapılmamış linuxta hep bilgisayar açılırken yanan mavi ışıkla yetinmek zorundasın. Her sudo apt update, sudo apt upgrade sonrasında yine siyah ekran sorunu çözümü ise ubuntuyu baştan kurup tüm güncellemelerden mahrum kalmak. Bunlar benim karşılaştığım sorunlar belki de sen karşılaşmazsın. Ya da karşılaşır da çözersin o zaman burda yardımını bekliyor olacağım :) Bilgisayar oyun bilgisayarı olduğu için Windows için optimize edilmiş. Ben şu anda ubuntuyu windows üzerinden sanal makine ile kullanıyorum. İnşallah nisanda çıkacak yeni Lts sürümü sorunsuz çalışır diye umut etmekten başka çarem yok.

systmrrr

driver ve çekirdek için en iyisi güncel sürümü kurmak diye düşünüyorum
bence ubuntu 17.10 kurulumu yap.
en önemli ekran kartı diğerleri otomatik kurulur.
ekran kartı için yazılım merkezinden veya 3. ppa lardan kurulum yapabilirsin.
en güncel sürümle sorunsuz kullanırsın.