[Çözüldü] USB aygıtımı biçimlendiremiyorum!

Başlatan enormous, 13 Şubat 2017 - 21:49:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

enormous

Aygıtımı takıyorum ilk olarak normal olarak biçimlendirmek istedim ama hata verdi sonra ise gparted yükelmeyi denedim fakat gparted yüklenirken şöyle bir hatayla karşılaştım;

E: Karşılanmamış bağımlılıklar. 'apt-get -f install' komutunu paket seçeneği vermeden deneyin (ya da bir çözüm belirtin).

Bu arada, sudo apt install gparted komutu ile yüklemeyi denedim. Acil cevaplarınızı bekliyorum.

ata1

sudo apt-get -f install
eksik bağımlılıklar için öncesinde bu komutu kullan ardından kurmayı dene yada terminalden işlem yapalım

sudo fdisk -l

çıktınızı paylaşın

enormous

[mention=618042]@ata1[/mention] Gparted kurabildim fakar uygulama USB aygıtımı görmüyor?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Şubat 2017 - 22:04:54

[mention=618042]@ata1[/mention] Aygıtı buldum fakat hiç bir işlem yapamıyorum.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ata1

Şu şekilde yapabilirsin.

edit :yapamıyorsan sağ tıkla ayır de önce ardından gene sağ tık ile biçimlendir de.

enormous

[mention=618046]@ata1[/mention] Gparted yüklemeden önce sağ üstte ''paket sistemi bozuk'' uyarısı çıkıyodu onu çözünce gparted yükeleyebildim. Ardından sizin dediğniz gibi ''ayır'' diyerek işlemlere devam ettim fakat gine hata verdi sistemi yeniden başllatım ve biçimlendirebildim. Yardımların için sağol.

ata1

Rica ederim eksik bağımlılıklar kuruldu ise yeni başlatma oldukça işe yarar ve etiket için teşekkürler. Hayırlı formlar.