İşletim Sistemi Silme ve Birleştirme

Başlatan Qrathan, 12 Şubat 2017 - 14:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Qrathan

Merhabalar, Windows'umun yanına Mint kurmuştum. Kullandım ve gayet bağlandım. Windows'u sildim ve Mint'in yanına Ubuntu kurmak istedim. Kurdum ama pek memnun kalmadım açıkçası. Şuan Ubuntunun olduğu kısmı silip nihai ve bütün bir Mint bölmesi nasıl yaparım? gParted böyle: 127 GB olan Mint, büyük olan Ubuntu.

yalnız

Hangi disk/diskler ile işlem yapacaksan sağ tuş menüsü seçenekleriyle sistemden ayırabilir ve istediğin işlemleri yapabilirsin. 

Qrathan

Alıntı yapılan: yalnız - 13 Şubat 2017 - 09:19:17
Hangi disk/diskler ile işlem yapacaksan sağ tuş menüsü seçenekleriyle sistemden ayırabilir ve istediğin işlemleri yapabilirsin.
Yani onu ben de biliyorum ama temiz ve sorunsuz bir silim için ne yapmam gerekir yani? Direk küt diye silmek mi Lazım?

ata1

öncelikle grub ubuntu üzerindedir en son ubuntu kurdun ise o nedenle önce ubuntu kısmına ait diski biçimlendirrirsin ve ardından mint grub onarımı yaparsın.
ayrıca diske tıklar büyüt dersin ama istediğin diski değil tabi ki sıralamaya göre yaparsın  burada demek istediğim diski 3 çe bölmüş isen 1 ci diske  son kısmı ekleyemezsin.
ama diski 2 ye bölmüş isen iki parçayı birleştirirsin.