16.10 içsel bir hata?

Başlatan Drannor, 11 Şubat 2017 - 00:47:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Drannor

Arkadaşlar 16.04 LTS sürümden 16.10 ona bir yüksetlme yapmıştım ve sonrasında biraz görüntü bozukuğu olduğu için yeniden başlattım sonra ise pc açıldı fakat sadece masaüstü resmi gözüküyor ama oda gidip geliyor ayrıca bir ileti var ve "Ubuntu 16.10 içsel bir hatayla karşılaştı" diyor yardımlarınızı bekliyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Şubat 2017 - 00:51:02

Yeniden başlatınca aynı hata gelmedi, masaüstü gine geldi fakat resim sabit duruyor sadece başlat çubuğu yok ctrl+alt+t ile terminale erişemiyorum fakat ctrl+alt+f1 ile erişebiliyorum.

mendirec

@Drannor, konsola düştükten sonra şu komutları ver.
dconf reset -f /org/compiz/
setsid unity

bu komutlar Unity ayarlarını öntanımlı haline getirecek.
Sistemi yeniden başlatıp duruma bakarsın.

İçsel hatalardan kurtulmak için şu komutu kullan.
sudo rm -f /var/crash/*

soldanatar

benim de zaman zaman ekranım gri olup pc donuyor , bununla bir ilgisi olabilir mi acaba ?

Drannor

Bir arkadaştan rica ettim sıfır kurulum yapmak için iso dosyasını usb ye yazıp getirdi. Sıfır kurulum yaptım yoksa çözülecek gibi değildi.

remziyapar

Alıntı yapılan: Drannor - 11 Şubat 2017 - 00:47:35
"Ubuntu 16.10 içsel bir hatayla karşılaştı" diyor yardımlarınızı bekliyorum.

Başlık çözüldü olarak etiketlenmiş ama format atmak çözüm sayılamayacağı için görmüşken cevap vereyim dedim. Bu arada başlık içsel hata yazdığı için direk bu hataya yönelik yazdım.

ctrl+alt+T ile terminale düştükten sonra.
sudo gedit /etc/default/apport ile dosyayı açıp
enabled=1yazan yerdeki 1'i 0 yapın. Sonrasında Sistem ayarları » Güvenlik ve Gizlilik kısmındaki Tanımlama sekmesindeki işaretli kutucukları kaldırın.

Bunu yapmak istemiyorsanız da ikinci çözüm olarak gelecekti bu türden hataları yok say diyerek devam butonuna basarsanız aynı hatalar tekrar tekrar gösterilmez ama farklı bir hatada yine rapor önünüze düşer. Bu bir eksiklik değildir. Zamanla update/upgrade yaptıkça giderilir.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

bugra9

Yeni kurulum yapıldığı için çözüldü etiketini kaldırıp konuyu kilitliyorum.